bugün

Sevimli olsa da biraz sonra o ses türkiye yarismasindan elencegini dusundugum hatun. Murat bozun abazaligi tutmazsa tabi.
Tahminim dogru cikti kiz elendi ama baya tatli bi hatun gece her mekanda is yapabilir.
ilerde çok meşhur olacak, genç yetenek.
liseden tanıdığım için söylemiyorum; gerçek bir yetenek ve çok iyi bir insan. aynı bölümdeydik; ama önceden pek tanışıklığımız yoktu. sonra edebiyat öğretmenimiz, karşıyaka ziya gökalp kültür merkezi'nde sergilenecek olan "atatürk'ü anlamak" isimli anma programı için pınar, ben, sınıfımızdan bir kız ve 3-4 kişiyi seçti ve birlikte 10 kasım'a hazırlanırken çalışmalarda tanıdık birbirimizi. çalışmalar esnasında molalarda da bize şarkılar söyleyip kulaklarımızın pasını silmişliği vardır; onun sesini canlı ve mikrofonsuz dinlemiş biri olarak söylemeliyim ki, gerçekten çok iyi bir sesi var. "atatürk'ü anlamak" isimli programa birlikte hazırlanmıştık ve çalışmalar da program da muhteşem olmuştu. bizi hazırlayan edebiyat öğretmenleri de birazcık sertti ama çok iyi hazırladılar hepimizi gerçekten. bir de o 10 kasım çalışmalarında onun gibi güzel şarkı söyleyen ezgi alaş vardı; müzik üzerine eğitim almak istediğini söylüyordu; söylediği gibi de yaptı ve liseden sonra müzik üzerine bir bölüm seçti. geçenlerde ege üniversitesi kampüsünde "ezgi alaş- caz konseri" yazılı afişi görünce "aa karşıyaka ziya gökalp kültür merkezi'nde güzel güzel şarkı söyleyen ezgiii" dedim direkt:
https://3.bp.blogspot.com...LcB/s400-c/1485950739.jpg
pınar ise ses yarışmasına katıldı ve yeteneğini değerlendirdi; radyo tv bölümünden devam etti; ardından anadolu ajansı'nda çalışmaya başlamıştı en son. bakıyorum; öğretmenlerimiz de yetenekten anlıyormuş gerçekten. boşuna bizi seçmemişler.
yarışmadan önce pınar'ın facebook'ta vodafone freezone ses yarışmasıyla ilgili paylaşımlar yaptığını görüyordum; ama onu tv'de ilk gördüğümde çanakkale'de kız öğrenci yurdundaydım; yemekhane tv'sinde bir ses duydum "bu ses, bir yerden tanıdık geliyor." dedim; ekrana bir baktım; pınar, şarkı söylüyor! o sıralar izmir'den yeni ayrılıp çanakkale'ye geldiğim için o yabanellerde tanıdık bir ses duyunca mutlu oldum. büyük sürpriz olmuştu. hemen ona tebrik mesajı yazdım. gerçekten de her şeyin en iyisini hak eden güzel kalpli, güzel sesli, güzel bir insan. yolu açık olsun böyle insanların.
sesi müthiş.