bugün

ismet inönü bile almamıştı. neymiş ikinci dünya savaşı varmış, tüm dünya açlık ve savaş içindeymiş, bak bak bahaneye bak.
ismet inönü zamanında siz bilmezsiniz ayfon yoktu ayfon.

akebenin koltuk altık kılıyız ulan, hüloğğğ.
keşke sadece ps5 alamasaydık hayat gamingden ibaret değil 3 5 tane exclusive oyun oynamak için konsol almam ama araba da alamıyoruz ev de alamıyoruz beyaz eşya da alamıyoruz.

peşin edit: ps5 alacak param var ama bende ps5 alabilecek göt yok.
zamanında atari alamadığım için anarşist oldum ben.

ps5 alamayanlar devrim yapar.
makarnaya oy verene laf etmiyorsun, adam ps5 alamayinca sorun yapmasina mi laf ediyosun. Hepi topu 60 yil yasiyoruz, elin adaminin siradan aktivitelerini yapmak icin aylarca bekliyor lan bu milletin insanlari. tek bi defa et yiyen aile var koskoca yil icinde. siz bunu mu reva goruyosunuz millete de sikayet edince laf ediyorsunuz.
siyasal islamcıları kudurtan durumdur. evet, gençler oyun konsolu alamadığı için oy vermeyecek size çünkü vatan millet sakarya, din elden gidiyor, onların doları varsa bizim allahımız var söylemlerinizi yemiyorlar. gençlerin kafasında tek 1 sorun var. ''ben herhangi bir işte 1 ay çalışıp aç kalırken aynı işi yapan batılı nasıl her ay konsol alacak, telefonu yenileyecek, bilgisayar alacak parayı kazanabiliyor''

ve bu durumu yaratan siyasal islam iktidarının kökünü kazıyacaklar.
Bencilce değildir. Ortalama bir alman çocuğunun 1 haftada alabileceği leptobu ben 3.ayın sonunda zor aldım. Şu hayatımda bir leptop bile doğru dürüst alamıyorsam neden baştaki bir partiye tekrar oy vereyim? Koyun muyum ben?
Bu konuyu sonuna kadar destekliyorum. Şunun şurasında 60 senelik bir ömrü var sıradan bir vatandaşın ve bir insanın egosu tatmin olacak diye burnundan kıl aldırmadan yönettiği dış siyaset yüzünden vatandaş neden sıkıntı çeksin. Gördüğüm ve duyduğum herkese söylüyorum. Bulduğunuz ilk fırsatta yurtdışına çıkın.
Ulan kamil, 10 yil once sen yine almanya kadar uretmiyordun, ama laptop almak icin aylarca bekliyor muydun. Her gun kotuye gidiyor muyuz gidiyoruz. Bunu gormenize ve hatta direkt yasamaniza ragmen hala apir sapir nasil konusuyorsunuz anlamiyorum.
akp ye herhangi bir sebeple oy veren adamdan daha zeki bir birey olduğu tartışmasızdır. eleştirirken bu hususun gözden kaçmamasına dikkat edelim.