bugün

Ağırlıklı olarak yeni inşa edilen emlak projeleri hakkında doğru ve eksiksiz bilgiye kolayca ulaştığınız, sadece bir tıkla veya haritadan çizerek detaylı ve zahmetsiz arama yapabildiğiniz emlak proje rehberidir. sık güncellenen içeriği sayesinde projeler hakkında yanlış bilgilerle zaman kaybetmez; projelere ait detaylı bilgi,hatta kat planları ve fotoğraflar ile inşaat şirketlerinin iletişim bilgilerine kadar çok hızlıca ulaşabiliyosunuz.Projeleri görüntülemek için ister Konut Projeleri isterseniz de Ticari Projeler sayfalarına göz atabiliyorsunuz
sadece bir kaç adımda aradığınız projenin tüm detayları ekranınıza birer birer açılıyor. Gayet şık hem göze hitap eden hemde kullanıcı rahatlıgına göre tasarlanmış güzel bir web siteleri mevcut. Web sitelerini karıştırırken çok eglenceli hatta küçük çaplı can sıkıntına eşlik edebilecek bir de bölümü var ;Hayal dünyanızın pencerisini açın ve "çizerek arama" butonunu tıklayın, 25(yirmibeş) dakikadır içinde kayboldum gittim. Bu özelliğiyle ilçe, semt veya mahalle bilgileri yazmakla vakit kaybedilmeden, aranan alan haritadan kolayca belirlenebiliyor.Belirledigin alan ve yakınındaki tüm projeler teker teker ekranında sıralanıyor ; çok orjinal bir fikir (bkz: (vid #68503).
kendilerini özetleyen muhteşem bir kurguya sahip olan ilk kısmında insanın aklına tim burton'ı getiren ; (bkz: (vid #63455)) böyle de saglam filmleri.
diger emlak web siteleriyle bir kaç karşılaştırma yaptım ,Projeleri arattıgımda merak ettigim kısımdaki bilgilere hiç bir şekilde ulaşılmıyor, ki ulaşılsada iki sitede hatalı olan bilgileri, bu sitede adamlar fotograflı bir biçimde gözümüze soka soka gösteriyor. Yanıltmadan direkt olarak inşaat firmasının logosu ile bilgilendiriyor.Kafa karışıklıgından başka bişeye yer vermeyen sekmeleri tek tek kapatıp tek sekme ile aramamıza devam etme kararını almamıza sebep oluyorlar.Adamlar uçmuş,ne yaptınız siz bu nasıl organize olmaktir, bu nasıl detaylı bir bilgi paylaşımıdır arkadaş baktıkça bitiremiyorum ;Nasıl bir araştırmacı ruhu var bu insanlarda, nasıl ulaştınız her projenin bu kadar detaylı bilgisine,Nerden buldunuz fotograflarını.Bir cümlede bu kadar çok soru soruluyor ise kişi gördükleri karşısında küçük çaplı bir şok yaşamıştır!Diger emlak web siteleri benim nazarımda artık bitmiştir.
Ps:Bir proje hakkında dogru ve asla yanılmayacagımız bilgiler edinmek istiyorsak artık hersey çok daha kolay. (bkz: http://www.projepedia.com/)
Günümüzde hızla artan konut projelerini takip etmek dahi güçleşmişken, emlak adına, yatırım adına hangi ilde neler yapabileceğinize karar verip, fikirsel destek bulabileceğiniz bir site. Türkiye genelinde emlak ve konut projeleri konusunda resmin bütününe göz atmak isteyenlere.
Türkiye’nin Yeni Proje Tanıtım Platformu ayrıcalıklar sunuyor!
Türkiye’nin yeni ve en kapsamlı proje tanıtım platformu projepedia.com’da, ağırlıklı olarak yeni inşa edilen emlak projeleri hakkında güncel, doğru ve eksiksiz bilgiye kolayca ulaşabilir, ‘Kolay ilan’ özelliği sayesinde 1-2 dakika içerisinde ilanlarınızı yayınlayabilir, ‘Kıyasla’ özelliğini kullanarak projeleri aynı ekranda görüp, projeler arasında detaylı bir kıyaslama yapabilirsiniz. Ayrıca inşaat firmalarına sunduğu ‘Avantaj Paketleri’ ile sayısız ayrıcalıklardan ve sektörel raporlardan faydalanabilirsiniz.
Şubat ayı itibariyle tanıtım ve lansman hareketlerini başlatan ve yayın hayatına merhaba diyen emlak ve proje platformu projepedia.com’da, yeni inşa edilen projeler başta olmak üzere, emlak projeleriyle ilgili doğru, eksiksiz ve en önemlisi güncel bilgiye hızlıca ulaşabilir, emlak sektörü hakkında en yeni haberleri ve yasal düzenlemeleri takip edebilirsiniz.
Türkiye’nin en kapsamlı gayrimenkul projeleri rehberi olan, gayrimenkul sektörüne hazırladığı raporlar ile dünya çapında yön veren Reidin.com ile işbirliği yapıyor.

1 Şubat 2013’te yayın hayatına başlayan ve 1200’den fazla gayrimenkul projesinin en kapsamlı şekilde kat planları ile beraber tanıtıldığı proje platformu Projepedia.com, kullanıcılarına sağladığı kolaylıklara ve geniş veri tabanına Reidin.com tarafından hazırlanan Reidin LocationCheck Bölge Raporlarını da eklemeye başlamıştır.

Reidin, Türkiye'de ve diğer birçok gelişmekte olan ülkede gayrimenkul sektörü ile ilgili derinlikli ve analitik bilgiler sunan online bir şirket. Reidin.com Gayrimenkul Bilgi Servisi'nde fiyatlar ve endeksler; şirket, proje ve bina bilgileri; gelişmiş coğrafi bilgi sistemi araçları; arz-talep verisi; pazar trend analizi; araştırma raporları; yerel, ülke ve internet medyası dahil tüm sektör haberleri; makroekonomik veriler dahil birçok veri seti bulunuyor.

Reidin LocationCheck Bölge Raporlarına, Projepedia.com bünyesinde yayınlanan her proje ve ilan sayfalarından rahatlıkla ulaşılabiliyor. Reidin LocationCheck Bölge Raporları kullanıcılara bölgelerinin emlak analizini sunuyor. Bölgedeki kira getirisi, satış fiyatları, yatırımın geri dönüş süresi ve çeşitli demografik bilgiler bu rapor içerisinde veriliyor.

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için geniş bir emlak ansiklopedisi sunan Projepedia.com, Reidin.com işbirliği ile hizmet kalitesini arttırmaya devam ediyor.

Herhangi bir projenin üzerine click yapın, projenin alt kısmında yer alan "Bölge Raporu" kısmın tıklayın. Ve nutkunuz tutulsun.
--spoiler--
Projepedia.com Interactive Media Awards 2013’ten (IMA) Tam iki Üstün Başarı Ödülü ile Döndü.
Yayın hayatına Şubat 2013’tebaşlayan emlak ve proje tanıtım platformu projepedia.com, dünyanın en prestijli dijital medya ödülleri arasında gösterilen ve bağımsız bir kuruluş olan interaktif Medya Konseyi (IMC) tarafından düzenlenen Interactive Media Awards 2013’ün (IMA) Gayrimenkul (Real Estate) ve Bina/inşaat (Building/Construction) alanlarındaki Üstün Başarı ödüllerini almaya hak kazandı.
Yayın hayatına merhaba dediği Şubat 2013’ten bu yanaemlak sektörü hakkındaki en güncel haberleri ve yasal düzenlemeleri kapsayan içeriği ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde dikkatleri üzerine çeken projepedia.com çok büyük bir başarıya daha imza atarak, dijital medya alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Interactive Media Awards 2013’te Gayrimenkul ve Bina/inşaat dallarında 2 adet Üstün Başarı ödülünü birden almaya hak kazandı. Dünyanın en başarılı web tasarımcıları, web programcıları ve dijital alanda iş yapan profesyonellerin ödüllendirildiği organizasyonda Türkiye’nin en genç emlak ve proje tanıtım platformu projepedia.com, çok sayıda rakibini geride bırakarak 2 alanda da rakipsiz olduğunu tescillemiş oldu.
Projepedia.com’un IMA’dan aldığı puanlar:
Gayrimenkul:
Tasarım: 96
içerik: 100
Fonksiyonellik: 100
Kullanılabilirlik: 93
Standartlara Uygunluk: 89
Bina/inşaat:
Tasarım: 94
içerik: 100
Fonksiyonellik: 99
Kullanılabilirlik: 91