bugün

5 yıllık olan biri olarak semi-pro öğrenci oluyorum galiba.
Okulun on yıllıklarına verilen isimdir. Üniversite de bol bol karşılaşmanız mümkündür.
ne zaman hangi hafta devamsızlık yapacağını bilir akademik takvimi sene başında önüne alır ve programını ona göre ayarlar ; bayramlar , resmi tatiller , vize final haftaları , bütünleme sınavları vb.
kendini tanıyan öğrencidir.

(bkz: şimdi yatayım yarın sabah kalkıp tekrar yatarım)
ikinci sınıfa gecmesine ragmen çan sisteminin altından girip üstünden çıkan, bana notunu soyle sana harf notunu soyleyım ve 45 alsan geciyorsun merak etme dıye ortalıkta dolasan tipler de vardır. 2-3 saatlik uykuyla derse girmesi de mümkündür. Bu kişi benim evet. Umarım profesyonel öğrencinin geneli gibi okul uzaması olmaz. Cunku genellikle 8 senede zor bıtırırler. Belki de kayıpları budur, olayın cıddıyetını ve not sıstemini cok gec kavramalarındandır okulun uzaması.
yani Cardfinans reklamının teması öğrencilere 3 paket bisküviyle nasıl doyulur diyerekten çok güzel yol göstermişler* yalnız bu reklamdan sonra yenler mi bilinmez.
https://www.youtube.com/watch?v=BNdzwSLlkIU
tecrübeli öğrencidir. örneğin: ''her seviyede(ilkokul-ortaokul-lise) her branşta özel ders verilir. tecrübeli üniversite öğrencisinden. irtibat:00000000'' şeklinde bir ilan profesyonel öğrenci ilanıdır. bunun bir alt seviyedeki versiyonu lise talebesidir. örneğin yeni başlayan bir öğretmene (0-2yıl) hocam siz 2 yıllık öğretmensiniz ben 11 yıllık öğrenciyim gibi atarlar yapabilir. dahası profesyonel öğrencilerin en kıdemlileri kendileri üniversiteye başladıkları sırada ilkokula giden çocuklarla bir şekilde üniversitede aynı dersi almayı başarabilen öğrencilerdir.
4 yıllık okulu 8 yıl okuyandır.
(bkz: lord voldemort)

ayrıca kendisi profesyonel bir p*çtir...
(bkz: fred weasley)
(bkz: george weasley)

mösyöler; aylak, kılkuyruk, patiayak ve çatalak'tan daha profesyöneli var mıdır bilinmez...
deneme yanılmayla yolunu bulmuş öğrencidir. kettle da hazır çorba pişirmeyi dener,o olmaz makarna pişirir.elektirikli soba üzerinde yumurta pişirir.olaylar gelişir.
başarıyla yazılı sınavda kopya çekebilen öğrencidir.
programlama proje ödevinin tesliminden bir gün önce profesöre gidip hocam bu ödevi hangi programla yazacaz ben derse pek girmedim de diyen öğrenci tipidir.* *
insan hayvanı hatta yarasadır.kahvehanelerde batak ve okey oynayıp onca ihalenin oyunun arasına günde 20-30 soru sığdırıp üniversiteye girmiş öğrencidir.
öğrencilikten emekli olunabilse utanmadan şansını deneyecek olan öğrencidir.
4 senelik okulu 7. senesinde bitirip bitiremeyeceği belli olmayan uzman öğrencidir.katkı ve kredi geri ödemesi geldiği dönemler götüne tır vitesi gibi girer.26 ya$ında olmasına rağmen ekonomik özgürlüğü yoktur.
yurdum semalarında akademisyenlik olarak algılanır. işin boktan tarafı bu saçmalığın akademisyenler tarafından da içselleştilmesidir. sonra ağlarsınız tabi, bilim yoğ, imkan yoğ, ödenek yoğ. yok tabi ağzını yüzünü kırdığım. sende bunu isteyecek, diretecek, her şeyi göze alacak taşak yok da ondan yok.
15 dakikada ütü yapıp, saçları düzeltip, giyinip, kitapları alıp cillop gibi evden çıkmaktır.
27-28 yaşında üniversiteden mezun olmayı göze almaktır.
sabah 11 deki sınava sabah 6 da çalışmaya başlamaktır.
verilen hakları sonuna kadar kullanan öğrencidir.
(bkz: 8 yılda mezun olmak)
9 da ki derse 4 saatlik uykuyla girebilmektir.
üniversiteler arası maraton yapan öğrencilerin alacağı ünvandır.

(bkz: bu hikayedeki mal benim)
adeta işinin kaşarı olmuş öğrenci modelidir.
kettle da makarna yapmayı bilmelidir..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar