1. 1.
  mükemmel su kristalize deneyi'ni yapan bilim adamıdır.

  iki farklı suyu eline alır ve birine küfür eder, bağırır, çağırır, ne kadar kötü kelime varsa hepsini sarf eder. diğerini alır ve iltifatlar eder. işte sen benim bitanemsin, benim kalbimsin, sensiz yapamam.

  sonra küfür edilen suyu alır ve onun üzerinde testler yapar. bir de bakar ki küfür edilen suyun moleküler yapısı bozulmuştur, üzülmüştür. e hadi bakalım, bir de iltifat edilen suya bakılır. su kristalize olmuştur, yani sevinmiştir.

  prof. dr masaru emoto, bu deneyiyle suyun hafızası olduğu gerçeği'ni kanıtlamıştır.

  merhaba, benim kalbim denildiğinde suyun verdiği tepki:
  (bkz: http://www.masaru-emoto.n...age/crystal/hello-750.jpg)

  bu suya da mozart dinletilmiş:
  (bkz: http://www.masaru-emoto.n...ge/crystal/200609-800.jpg)
  6 -1 ... yeniceri16
 2. 2.
  ben bu adamı düşündüğümde aklıma ilk gelen şey suyun hafızası olduğu değil de, her dili bildiği olmuştur. hatta duygusallar lan.
  2 ... fidelcastro
 3. 3.
  japon bilim adamıdır.

  yaptığı deneylerden birinde ise iki kavanozun içine haşlanmış pirinç konuyor. kavanozlardan birinin üzerine ''teşekkür'', diğerine ''aptal'' yazılıyor. bir ay boyunca bu sözler şişelere söyleniyor. netice çok enteresan; aptal denen kavanozun içindeki pirinçler siyahlaşıyor ve kavanozdan kötü kokular çıkıyor. diğerinde ise pirinç beyaz kalıp hoş bir koku yayılıyor.
  2 ... mirgun
 4. 4.
  vücudumuzun %70'inin su olduğu düşünülünce yaptığı deney ve bulguları daha somutlaşan japon bilim adamı.

  edit: kendisi bir bilim adamı falan değilmiş bir girişimciymiş çıkardığı bulgular, kitaplarda bilimsellikle çıkıyor haliyle ama yine de özgün bir fikirdi.
  1 ... basketbol asigi
 5. 5.
  insanın moleküler kimyası kanalı ile düşünerek evreni ve kendisini meydana getiren gerçeği yarattığını kanıtlamaya en çok yaklaşmış bilim adamı.
  tıpkı budist rahibine okuttuğu ya da üzerine kötü ya da iyi sözler yazdığı su şişelerinde beklettiği su kristallerinin edilen duaya ve yazılan sözlere karşılık vermesi gibi insanda yüzde yetmişden fazlası su olan moleküler yapısı ile düşünerek, hissederek, gözlemleyerek, gözlemlerine dayanan fikirlerini ve düşüncelerini hayatına tatbik ederek hayatını şekillendirmekte kendi kendisinin efendisi iken aynı zamanda kendi kendisinin kölesi haline gelmektedir.
  siz, düşündüklerinizden ibaretsiniz.
  https://video.uludagsozluk.com/v/prof-dr-masaru-emoto-74015/

  ... turkpence
 6. 6.
  prof dr masaru emoto
  ... architectus
 7. 7.
  mükemmel su deneyini yapmışmış. tanrının olduğunun ıspatıymış falan filan. birde bu kuantumla alakalıymış.

  tamamen safsatadır. öncelikle kendisi bilim adamı değil, yazardır. başına prof koymak cazibeyi arttırsada hindistan'da prof olmak zor değilmiş anlaşılan. What the Bleep Do We Know!? belgeselini yayınlayarak sözde ispat etmeye çalışmıştır bu mücizevi deneyi. lakin James Randi kardeşimiz bu tür doğaüstü olayları açıklayana 1 milyon dolar vermektedir. kendisi teşrif edip gelmemiştir. ayrıca deneyin sonuçlarının resmini yayınlamasına rağmen, deneyin hakkında detay vermemiştir.

  kendisi bilim camiasında ciddiye alınmamıştır. zaten bilim dünyasının bir hatası da, mitlerin üstüne gitmemesi. o ayrı başlıkta.

  kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Masaru_Emoto

  (bkz: james randi)
  2 ... wecihii