1. 1.
  postmodernist roman başlığında incelenmiş edebiyat türüdür. içerisine şiir de dahil olunca edebiyat kapsamına alınabilir pekala..
  1 ... lyla
 2. 2.
  (bkz: postmodern roman/@la paz)
  1 ... la paz
 3. 3.
  pek de edebiyat sayılmayan akım.
  harun atak-gecel
  -1 ... vitalle
 4. 4.
  Post modern kelimesinin sözlük anlamı modern sonrası, modern ilerisidir. Postmodern edebiyatın bünyesinde yıkıcılık olsa da kendi bindiği dalı kesmez; yani postmodern anlayış, modernist anlayışı yıkmak demek değildir. Aksine eğer modern akım olmasaydı postmodern akım hiç olmayacaktı. Bu bağlamda modern akım için süregelen kuralları postmodern akım için de söyleyebiliriz. Elbette arada farklar vardır ama temelde yani bir hesaplaşma olarak ele aldığımızda modern edebiyat ile arasında pek fazla fark yoktur. Yine de biz yeri geldiğinde modern ve postmodern akımlarının özelliklerini belirteceğiz.
  ... phileo sophia666
 5. 5.
  Dünya’da post-modernlik

  Postmodern edebiyat Amerika’da 1960 sonrasında ortaya çıkmıştır. Aslında ortaya çıkış nedeni çok basit bir varoluş sorunudur: Yıkıcılık. Klasik edebiyattan sonra ortaya çıkan bir akımın yeni bir akımla yıkılması ve onunla hesaplaşması insanı artık tatmin olmaz bir noktaya getirmiştir. Modern anlayış da bu tatminsizliğin kurbanı olmuştur. Şuanki alanda postmodern anlayış son nokta gibi görünse de ileride insanlar postmodern edebiyattan da sıkılacaktır.

  Postmodern akım öncelikli plastik sanatlarda, resim sanatında öne çıkmıştır. Daha sonra da kendi felsefi kimliği yani düşünce yapısını oluşturmuştur. Postmodern yapıyı tam olarak anlamak için bu felsefeye değinmeliyiz
  ... phileo sophia666
 6. 6.
  Çok dil oyunu dönüyor yahu.
  ... toros11
 7. 7.
  Defolu insanların işporta malı kelimelerinden sıkılmanıza az kaldı.
  5 ... i am who i am