bugün

muhtemelen şuan ilkokul yada lise okuyan nesildir. okuldan eve koşa koşa gitmemiş, pikachu ile ağlamamış nesildir.
rocket takımı falan da bilmez şimdi bu nesil.*
kavga esnasında taş, sopa, makas ya da hangi aleti edevatı kavgaya kimi çağıracağını kimi seçeceğini bilmeyen nesil.
izlemiş biri olarak söylüyorum izledikte ne oldu ne kattı yanlış hatırlamıyorsam izlemiş ve kendini balkondan atmış bir nesil degildir.izlememeleri dahada iyi
-oğlum var ya gavur bi çocuk ben pokemonum demiş sonra atmış camdan kendini
-o da aptalmış bende izliyorum ama öyle bir salaklık yapmam
muhabbetine gark olmamış akşamda camide ben hulk hoganım diyip arkadaşlarını yerden yere vurmamış nesildir. acınasıdır.
pokemonların çıkardığı sesleri taklit etmeyen çocuklardır. Taso biriktirmemişlerdir. akabinde digimon'uda bilmezler. Yazık onlara.
gece rüyasında "misty" ile sevgili olup onu öptüğünü görmemiş nesildir.
Squirtle adlı pokemonu, sikörtıl diye okuyup dalga geçmemiş nesildir. Ben şahsen çok dalga geçtim. Sikörtıl... Si... Neyse lan ayıp olur şimdi.*
peki bu pokemon izlememiş nesilin hiç mi artısı yok, var tabisi. 'ben pikaçuyum' diye balkondan atlamak yerine, facebookta birbirlerini dürtüyo el kadar bebeler. iyi sayılır yine de...
bizi hiçe sayan bir pokemon neslinin; pokemon izleyememiş bir sonraki nesline, serzenişte bulunması olayıdır. (bkz: yaşlandın mı ben gerçekten)
balbazaaar dedikçe gazlanamamış nesildir. kim ipler ki cırtlak pikachu'yu.
ölmeden önce bilinmesi gereken bir şeyi bilmeden ölecek olan nesil .
hiçbir zaman, ders aralarını arkadaşının elindeki tasoları ütmekle değerlendiren çalışkan ve yatırımcı bir nesil olamayacak bir nesildir.
şimdilerde benten denilen zibidi tipi izlemektedir.ash daha tercih edilesidir.
(bkz: tinerci nesil)
asla ve asla ash,misty ve brock 3 lüsünün muhteşem macaeralrını bilmeyecek nesildir. charizard'ın ash'e çektirdiklerini görüp duygulanamayacak, psuyduck ın mistye çektirdiklerini görüp kahkahalar atamayacaktır.
yaşama sebebi olmayan nesildir. ulan turnuvalara ash değil ben katılırdım sanki, öyle bir fanatiklik idi bizimkisi.
pikachunun raichuya karşı kahramanca mücadelesini izlerken ağlamamış nesildir.
(bkz: pokemon izlemeyen nesle aşina değiliz)*
charizard'ın magmayı yendiği bölümdeki gaza gelme duygusunu yaşamamış nesildir. hiç söz dinlemezdi. ash bu yüzden çok nadir seçerdi charizard'ı. seçtiği zaman da genelde pişman olurdu. ama o bölümde bu sefer ne ash'i ne de kendini ezdirecekti.

düzeltme : magmarmış o.*

görsel
ilk gittiğim sinema filmidir. roket takımının hiç bi zaman kazanamadığı ash misty ve brockun çeşitli pokemonlarla savaştığı ve togepinin ne işe yaradığını hala anlamadığım geçmiş dönemin en etkili çizgi filmidir.
charizard magma savasını unutmadıgım mükemmel çizgi dizi. izlemeyen neslin en azından bu sahneyi izlemesi gereken nesil.

(bkz: http://www.vidyotup.com/v...9F%C4%B1-T%C3%BCrk%C3%A7e)
pokemon izlememiş yerine izlemeyen denmesi gereken nesildir.
zira artık internet var.*
pokemon izlememiş bir nesildir.
pokemonlu pantolonu, yapbozları, peluşları olmamış nesildir. bir kız olarak misty'nin kıyafetlerini kıskanmamış, pokemondaki en yakışıklı karakter olarak james le brock un arasında kalamamıştır. * replikleri ash le beraber söyleyememiştir, en önemlisi ashin hangi pokemonu seçeceği tahminlerinde bulunamamıştır.
susam sokağını izlememiş bir nesilden farkı yoktur.