>>ne düşünüyorsun öyle?
<>abi platonik düşünüyorum.
>>yapma ya. gazoz içer misin?
<>yok abi platon hayatımı değiştirdi, sorma.
(bkz: andaval)

edit: üzerine alınıp mesaj atanlara daha aktif olmalarını tavsiye ediyorum. bakmayın öyle aval aval. icraat lazım.
- gülfidan ben senin hakkında platonik düşünüyorum
- napıyosun mesut ?
- platonik düşünüyorum
- hasiktir ya?
- dalga geçme gülfidan, platonik düşünüyorum ve sen nişanlanıyorsun
- sen dur orada, ben kaçıyorum.
platonikliğin şanındandır.
- hikmet abi senin hakkında platonik düşünüyorum, ama sen nişanlanıyorsun.
- sen git bi cintonik iç sonra düşün.
platonik kavramının devamını için engel teşkil etmeyecek hadisedir. zaten platonikse hiç kavusamamanın verdigi acı hazzı yasar, durur o birey.

hatta daha hayırlı bile oldu denebilir.
"aldattı orospu, oynadı benimle" denilip terkedilmesi* gereken kızdır. zira kişi devam ederse platonik düşünmeye, ilerleyen zamanlarda* birileri kendisine gebe karının peşinden koşmayı göstermek amacıyla kafasını taş atıp yarabilir.**
kafada oynayan filmlerin sonudur. artik ne hayal kalir, ne meyal. cünkü film en acikli yerde bitmistir. dinledigin her sarkida o gelir aklina! arabesk arabesk takilirsin. baska kimseyi o'nun kadar sevemem desen bile, yanilirsin... sen de baskalarini seversin!
içten içe sevdiğin, yarın söyleyeceğim, haftaya söylerim diye, ilan ı aşkı sürekli ertelediğin bi kızın nişanlandığını duymak ve kafanı avuçlarının içine alıp, böb bön düşünmektir.kaçan balık her zaman büyük olur ve hep üzüntü verir, üzüntü geçer ama iz bırakır.
insanı büyük bir yükten kurtarır.
''en azından evlenmedi'' diyerek kendini rahatlama çabalarını da beraberinde getirir.
platonik düşünmek kavramını anlamak gerekir önce. arkadaşım, ya platoniksindir ya değilsindir. yedekleme mi lan bu? ha ayrıca sen zaten henüz platonik evresinde düşünüyorsan, ileride senin ilişkiye başladığın kızı da evlendirirler haberin olmaz.
platonik tarafı üzecek, kahredecek gecelerce uyutmayacak ancak kızı olaydan bihaber olduğundan haklı olarak enterese etmeyecek hede.
er kişi kızın kalbini kazanmak için az bir süresinin kaldığını anlar. bundan mıdır bilinmez nişanlılık süresinin uzatılmasından hoşlanmaz aileler zira kıza içten içe aşık olan biri ortaya çıkıp da ortalığı karıştırabilir hiç yoktan.
eğer ki zaten karşılıksız seviyorsan sonunun öyle olacağını biliyorsundur. bu zamanaca kendine söylemeye cesaret edemediysen o senin problemin. hayat öyle ya da böyle gerçekleri vakti gelince acımasızca vurur insanın yüzüne.
umutsuzca nişan yüzüğünün atılmasını beklediğin durumdur.
gayet doğaldır, büyük ihtimalle platonik düşünen yüreksiz delikanlının varlığından haberi dahi yoktur kızın. neymiş işin özü, yürekli ve atak olmalısın bu hayatta, zayıflara maalesef yaşama şansı yok! dinle sen beni, hayat kendi hatalarından ders alacak kadar uzun değil.
(bkz: platonik düşünmek) *
-nişanı atabilir, evlenene kadar sorun yok düşünmeye devam.

(bkz: bedevi avuntusu)*
kafadaki listeden birini daha çizmek demektir.

hadi önümüzdeki maçlara bakalım ...
(bkz: senli benli başlık açmak)
fikir eserleri hızlığı kapsamında ki suçtur.* sen o kadar kızı düşün, ama söyleyeme, cesaretini toplamaya çalış, uygun anı bekle, lakin elin oğlu gelsin, kızın parmağına yüzüğü taksın hadisesidir. akabinde platonik bünye ne kadar "yaa bi dakka yaa noolüyo, ben o kadar platonik takıldım lan, noolüyo" desede, bu ileride bir düğün arabasının arkadasından el sallayacağı gerçeğini değiştirmez. yazıktır.

(bkz: ama önce benim aklıma gelmişti)
(bkz: bu da mı gol değil hakim bey)*
olagan durumdur, canlı örneği etrafımda mevcuttur. kız nişanlsından ayrılmış, 1 sene sonra platonik düşünen arkadaşla birliktedir. evlilik olurmu olmazmı zaman gösterecektir. ya nasip'tir. daha ötesi yoktur.