bugün

ani mutluluklarla ve süprizlerle karşılaşacak bir insandır.
" carpe diem" felsefesini benimseyen insandır. genelde erken ölür ama hayatın tadını çıkartmasını bilir.
düşlerle avunan olmayandır, aklına geldiğinde harekete geçen kişidir, düşler boş oturtmaz insanı.
bunu başarıyorsa yalnız olduğu kesin insandır.
(bkz: carpe diem)
(bkz: fight for rose)
olmak istediğim insan modelidir, ama özel bir yetenek gerektirir. SONUÇ: başarısız.
muhtemelen lise 2. sınıftadır.

- bilmiyorum selma, ben gelemem öyle planlı bir yaşam tarzına, yapamam, yapım bu.
+ oyy berke çok seksisin
- saat kaç?
+ 7.30
- hasssiktir eve geç kaldım babam ağzıma sıçacak.
spontane takılan insandır. öyle günler öncesinden plan yapıp şunu yapayım, şuraya gideyim demez. çünkü bilir ki ne zaman çok isteyerek plan yapsa o plan suya düşer. mesela benim gibi bahtsız bedeviler için çok uygun bir yaşam tarzıdır. zira bir şeyi çok istesem bile kendime çaktırmıyorum hiç bir şey olmamış gibi davranıyorum ki yatmasın.
gelişine vuran yani spontane yaşayan insandır. genelde düzensiz olarak tabir edilen insan modelidir.
görsel
Plan yapmam, anıda yaşayamam. Bu sebeple dahil olmadığım kategoridir.

Ama bahsi geçen tipdeki insanlar sanırım hayattan zevk almayı öğrenmiş olanlar oluyor.
Plan yapmadan sadece anı yaşarsınız oda belli bir süre sonra biter. Peki sonra? Yani hadi 3, 5 ay yaşadın anı sonra ne olacak?
Hayatını düzene koyup ömür boyu güzel yaşamak varken ne yapayım anı.
insan plan kurar,kader gülermiş.
anı yaşamak mı şaka yapmayın ama öyle birşey yok. hayat sizi nizama sokar.
Asla olmadığım ve olamayacagım insandır. Hayatımı hep belli kurallar icinde yaşarım hep gelecek kaygısı ve ileriye dönük atacağım adımları düşünerek günümü zehir eder andan zerre kadar keyif almayanımdır.
Sülalesi raattır.
Zeki insandır hele ki ortama ayak uyduruyorsa süper bir şahsiyettir.
hedef koymakla plan yapmak aynı değildir.
En doğrusunu yapan insan değildir kanımca. Plansız yaşamak size her zaman özgürlüğü, "carpe diem" felsefesini mi çağrıştırıyor? Plansız gerçekleşen bir olayın işleri allak bullak etme ihtimalinin yüksekliğini de göz önünde bulundurmalı.
Sanılanın aksine bir insan planlı olarak da hayatın tadını çıkarabilir bu işi abartmadığı sürece.
""Carpe diem" butonu açık kalmıştır. Hayatını planlı programlı bir şekilde devam ettirmeye çalışanlar bu tip insana çok özenirler.
olmak istedigim insan tipidir kendisi. strese maruz kalmadan yasamayi basaran kisidir.
Hep özendiğim insandır.
Sorunlari olduklarindan daha kolay gogusler cunku bozulan bir plani olmaz. Isler ters gidiyor diyecegi bir sirali sisteme kendini sikistirmaz sanirim .
Duygusal davranan, maneviyatına önem veren insandır. haklıdır kendince belki. Fakat gerçekçi olmak gerekirse plansız yaşayan insanlar sürekli üzülen kimseler olmuştur zira hayatın hiç şakası yoktur.