1. ?.
  birçok siyasi parti liderinin, sivil toplum kuruluşu başkanının , gazetecinin, şarkıcının, oyuncunun vb.. söylemediği, söylemek istemediği bir cümledir.En büyük bahaneleri ise sözde insan hakları felan uydurmalarıdır.
  2 ... dahii
 2. ?.
  kralın çıplak olduğunu haykıramama durumunun günümüze ve ülkemize uyarlanmış halidir
  1 -1 ... hiperaktif
 3. ?.
  (bkz: hamas terör örgütüdür diyememek)
  (bkz: terörü görmezden gelmek)
  (bkz: dünyadan destek beklerken tam anlamıyla sıçmak)
  -1 ... anthrax
 4. ?.
  (bkz: counter strike)*
  ... hendrix
 5. ?.
  acınası insanların korkudan zikredemedikleri cümle ve onların ekmegine yağ sürme durumu.
  1 ... karpuzkabugu
 6. 1.
  cehaletini başkalarına cahil diyerek örtmeye kalkan bazı sanal provaktörlerin söylediği gibi insanlara, insan haklarına saygılı olmakla, veya cehaletle uzaktan yakından alakası olmayan durum... pkk adi bir "terör" örgütüdür... pek çok masum insanın yaşama hakkını(!) elinden almıştır... şimdi kalkıp bunlara terörist demeyelim, haklarına(!) saygı duyalım demek ne menem bi angutluktur ne menem bir dangalaklıktır çözebilmiş değilim...

  "terör" örgütünün tanımına bile karar vermemiş(!)insanların (karar vermek ne demekse) "terör" örgütü mensuplarına "terörist" diyenlere "cahil cühela bunlar" demesi beni kanepede hop oturtup hop kaldırmaya yetti... "vat is yor neym" diyip ingilizce bildiğini zanneden çocukla, onbinlerce yurttaşını kurban etmiş bir vatandaşın "teröristlere" "terörist" demesi arasındaki farkı anlamak için 4 yaşında çocuk zekasına sahip olmak yetermi, ne kadarlık bi kapasite gerekiyor bilmiyorum... ama tek bildiğim bu tür sanal provakatörlerin en az dağdaki sempati duydukları "teröristler" kadar tehlikeli oldukları...
  ... cartman
 7. 2.
  Büyük Orta Doğu projesini onaylıyorum; Kurtuluş Savaşı , Misak-ı Milli neyim bilmem ben, PKK bi' Kürt devleti peşinde koştuğunu söylerken kürt, türk demeden öldürmedi, bi' de biraz da amerikan yönetiminde yaşıyalım sıktı bu Türkler * demektir.
  2 ... mualla
 8. 3.
  iki kere iki ye göz göre göre yetmişaltı demektir.
  (bkz: fahrettin sen hakkaten malsın)
  ... kemalettin şentürk
 9. 4.
  (bkz: kaldıramassan kaldırırlar gülüm)
  1 ... tucimania
 10. 5.
  şayet kürt yurtdaşlarımızın bir kısmı bu cümleyi söylemeyi başarsa dost ve düşman ayrılmış olacak, devlet hakedene hakettiği muameleyi yapabilecektir.
  ... palta