bugün

kafadaki takkenin önüne koyulup dü$ünülmediği gerçeğidir.

edit: ba$lıkta ''sürekli'' yazıyor aq. iyi okuyun.
evet aslında suçlanması gereken lazlar. kendi bağımsızlıklarını kazanmak isterken tepki çekmemek için kürtleri kullanıp onlar üzerinden siyaset yapıyorlar bumudur yani.
insanların doğrularını sorgulaması gerekmektedir. zamanında kürtçenin yasaklandığı, kürtlerin yok sayıldığı, kart kurt edebiyatı yapıldığı gerçeği... felan fi$man. ya i$te böyle bir mevzu.
çünkü suçlu kürtlerdir.
bir arkadaşım anlatıyor : cumhuriyetin kurulduğu savaşların olduğu dönemde güya atatürk bu kürtlerin liderine demişki siz savaşta bizim yanımızda olun savaş bitince ben size topraklarınızı verecem. kürtlerin lideri kabul ediyor. savaşlar kazanılıyor cumhuriyet ilan ediliyor ve tabiki kürtlere toprak falan verilmiyor. neticesindede pkk örgütleniyor. bu şekilde başlıyor. bunu anlatan arkadaşım kürttür. benim fikrimi sorarsanız böyle bir anlaşmanın atatürk tarafından söylenmesi onaylanması mümkün değildir . çünkü cumhuriyet anlayışına atatürkçü düşünceye ilkelerimize inklaplarımıza terstir.
çünkü, pkk nın varolması ve yaşamını sürdürmesi kürtler sayesinde gerçekleşmektedir.
(bkz: kimi suçlayacağız aq libyalılarımı)
ben biraz türkiye de ki diğer ırkları en çokta türkleri suçluyorum.
arkadaş birlikte kurtuluş savaşını yaptık karsta sarıkamışta savaştık öldük soğuktan donduk urfa da maraş ta savaştık düşmanı kendi elimizle kovduk.

sonra düşman çekilince yönetim kürtçeyi yasaklayınca ne yaptın arkadaş çıkıp yönetimi protesto ettin mi kürt kardeşlerinin dilli yasaklanıyor diye tepki gösterdin mi?

1937 kürtler fiziki ve kültürel baskılara dayanmadı isyan etti.sen kardeşim sen ne yaptın destek oldun mu binlerce masum insan öldüğünde tepki gösterdin mi?

yıl 1970 başından 1990 ların sonu kadar bir çok kürt esas faili bilinen bir faili meçhul tarafında öldürüldü.sen ne yaptın kardeşim sen failler için bir protestoya katıldın mı? bunu bırak acaba neden öldürüldü, kim öldürdü diye düşündün mü?

şimdi bunca olay yaşanmasına ve bu olayların yaşanmasının sebebiyle kurulan bir örgüt için kürtler yüzünden kuruldu demek aptallık olur.

hatta şunu bile söyleyebilirim kürtler pkk yı kurmadı türkler kurdu.türkler kürtlere pkk kurdurtmak zorunda bıraktılar.
sen bu ülkede kürtler yoktur, kürt dağdaki türklerdir diyerek yok sayarsan elin ermenisi gelir dış destekle başına böyle terör belası açar.

sonrada aa bütün kürtler suçludur arkadaş yoksa giip libyalıları mı suçlayalım dersiniz.
asıl suçlu papua yeni gineliler'dir halbuki.
suçlu olmadığını ispat etsin. meydanlarda görelim mesela.
tarih bilgisi; olaylara bakış açısı at gözlüğü modundan çıkamamış insanın düşüncesi.bir takım önyargılara sarılmadan önce ideolojilerinizi biraz askıda tutup tarihsel konjuktürde yaşananlarda kimlerin suçu olduğuna sosyo politik açıdan bakmaktan yoksun olma durumu.
(bkz: ah şu japonlar)
süreksiz hale getirmek için yapılması gereken davranış.
şimdi bir pkk fanboyuna sorsanız hemen diyecektir ki işte tek suçlu biz değiliz işte bize şöyle yaptılar böyle yaptılar baskı var.
yaptılar da ne yaptılar diye üstelediğinizde işte bok yedirdiler.
peki sen yedin mi hiç dediğinizde ben yemedim de işte zamanında diyarbakırda şöyle böyle
peki senin derdin ne dediğinizde işte özgürlükler böyle şöyle.
peki senin özgürlüğünü kısıtlayan ne dediğinizde kürtçe yasak masak.
peki her yerde konuşuluyor kimse karışmıyor dediğinizde okullar mokullar.
daha da gider bu.

yani adam öldürmek vatan hainliği yapmak için aslında hiç bir gerekçeleri yok.. pardon hayır var nasıl unuturum bütün bunlar için gerekli kansızlık fazlasıyla var.
güncel Önemli Başlıklar