bugün

mustafa karataş hocaefendinin vaazından dinlenilen bir gerçektir.

kumar haramdır, sadece oynatan kazanır. piyango bileti de bir nevi kumardır ve kumar olan her şey günahtır. hala daha almamış din kardeşlerimiz varsa, almayı kesinlikle düşünmesinler. elinde piyango bileti olanlarda hemen yaksın.

selamun aleyküm din kardeşlerim.
tabi ki günahtır tüyü bitmemiş yetim hakkı vardır. evet.
Faizle dönen bir parasal sistemdeyiz. Bakkaldan aldığın sakız üstündeki elbise bile faizli kredi ile üretiliyor.
günah olan bir bunu yapmıyormuşum demek ki. bir ara hatırlatın yapayım.
kanımca bilet almak değil de tutarsa aldığın ikramiye günahtır. büyük ikramiye çıksın da günah münah artık napalım...
Adının başına milli koyarak kumarı millileştiren zihniyetin suyu kaynamıştır. Devlet halkına kumar oynatmamalıdır. Bu kurum derhal özelleştirilmelidir.
o günahsa asalak devletin de aldığı vergiler ve harçlar haram sayılsın mına koyyim. ha birde günah olup olmaması sikimde değil. amına kodumun ülkesinde kim ömür boyu sefalet, fakir yaşamayı tercih eder ki. sikerim böyle işi.
haramın çekici büyüsüne kapılanların asla kabul etmek istemedikleri ve bahaneler türettikleri aşırı gerçek.
büyük ikramiye çıktıktan sonra kabe satın alınıp altından kalkılabilecek bir hadisedir.*
başlığı açana çıksa adını bile unutup her şeyi geride bırakacağı gerçeğidir. (bkz: paranın yüzü sıcaktır)
bankaların verdikleri faizin günah olduğunu domuz gibi bilmesine rağmen toplumda birilerini yaftalamaya çalışmak.

-gidin bakın kesin süpermarketi vardır bu şakirtlerin.
almak mıdır günah olan, para çıkmasını istemek midir aslolan? dedirten başlık.. bir ikilem sezdim.
biz bilet aldık diye dağa çıkan kürtler olduğu için günahtır.
piyango çekilişi yapılmadan biletlerin yırtılması ile, günahtan kurtulabilecek durumdur.
almayi cok istememe ragmen alamama sebebim.
emek harcanılmadan kazanılmış bir paranın kime ne faydası olabilir ki. Elbette sıkıntı çekiyoruz ama bir milli piyango biletinden mi medet umacağız. açlıktan ölmeyiz çok şükür.
göktürk eserlerinde haram yazmıyor lan.
devlet kumar oynatıyorsa ve o kumarın parası devletin hazinesine girip hocaların maaşı olarak geri dönüyorsa bu işte bir terslik vaqr demektir.

müftüsü de imam ı da hocası da hazineden maaşını almaktadır. e hazineyi de vergiler ve şans oyunları doldurmaktadır.

dolayısıyla bu vaazı veren hocanın da maaşını piyango bileti alanlar ödemektedir.
ben çeyrek aldim, ceyrek gunah bir sey olmaz.
sans oyunları kapsamına gırdıgı ıcın evet boyle bır gercek var efendım ve devlette bundan ıyı gelır saglıyo.