1. 1.
  asıl isimleri stepfhoreshire bull terrier olan bu köpeklerin soyu ingiltereye dayanır,arena dögüslerinde kazandıgı lakapdan dolayı ismi günümüze pittbull olarak gelmiştir pitt bull arena bogası anlamına gelir.özünde cok uysal bir köpektir aslında ama inanılmaz kuvvetleri ve 3 tona yakın basınc yapan ceneleri ile yanlıs ellerde tam bir ölüm makinesine dönüşebilirler.
  bu ırk köpeklerin içinde,kedilerle arkadas olanınada rastlanmıstır,cocuk parcalayanınada.kötü köpek yoktur kötü köpek sahibi vardır savı bir kez daha dogrulanır böyle olaylarda.
  -2 ... karpuzkabugu
 2. 2.
  3 ton bilgisi tamamen deli saçmasıdır. nat. geo.'nun yaptığı belgeselde ölçülen ısırma gücü ~110kg civarıdır ki bu değer aynı programda ölçülen alman çoban köpeği ve rottweiler'ın ısırma gücünden daha düşüktür. yine aynı programda ölçülen en yüksek ısırma gücü 8 metre uzunluğundaki bir timsahtan gelir ki, bu güç 1 ton civarındadır.

  bu köpekler terrier ırkındaki diğer akrabaları gibi çok hareketlidirler ve dikkatli eğitilmezse diğer küçük köpek türlerinde olduğu gibi agresif olabilirler. fakat binlerce örneği olduğu gibi biraz vakit ayırarak çok iyi bir dost olabilirler, bu köpekleri dövüştürmek için kullanmak kelimenin tam anlamıyla ezikliktir.
  2 ... badwolf
 3. 3.
  şimdi ilk başta hayvansever olduğumu ve buradaki hayvan tanımında pet denilen hayvanlardan ibaret olmadığını belirteyim.

  ilk önce ptbl severleri hiç tatmin etmeyecek bir yazıdır bu onu ekleyeyim.

  Pittbull yanlış ellerde tehlikeli bir köpek oluyor. sorun pittbull da değil sahibinde deniliyor.

  silah da yanlış ellerde tehlikeli oluyor sorun silahta değil sahibinde... o zaman bireysel silahlanmaya karşı değiliz demek ki?!

  Köpeği bilmeyen insanlar için ek bilgi. Köpek denilen hayvan'ın atası kurt olup atasından son derece farklı yüzlerce köpek türü çıkmıştır. Pek çoğu tamamen ve kesinlikle doğal bir hayvan değildir.

  şimdi bu bilgiyle iyi ve kötü sonuçlar olduğunu biliyoruz. (burada sonuç köpek cinsleri) Ama pittbull saldırısı diye google a yazıp görsellerden bakınca nasıl bir yaratığın olduğunu ya da potansiyelini bilin derim. o kadar köpek türü varken neden pittbull'u beslersin birader ?!?!

  o kadar köpek cinsi var. o kadar başka hayvan var. bu pittbull u savunmak niye ?!?

  Benim şahsi görüşüm var olan pittbullar (saldırgan olanları değil) hayatının sonuna kadar yaşasınlar ancak asla ama asla ürememeleri gerekir.

  hepsi ömürleri boyunca sahipleriyle mutlu bir şekilde yaşasınlar ve en son pittbul öldügünde literatürde böyle bir köpek vardı su kadar cocuk bu kadar yetişkin öldürdü bu kadarıını da yaraladı olarak gecsin gitsin...

  büyük beyaz köpekbalığı 'nın soyunun tükenmesiyle karıştırılmaması gerekir bu olayın. Büyük beyaz 350 milyon yıldır denizlerde var olan ve ekosistemin oturmuş bir direğidir. ama nedense onun saldırdığı insanlar ile bu köpegin saldırdığı insanların sayısını kıyaslamak yanlış olur. buna rağmen avlanarak yok edilen ve korkulan büyükbeyaz olmuştıur.

  hayvanları seviyorum diyen pittbull severler benim gözümde çanta köpekleri ile hayvanları koruyalım diye sokaklara dokulen yaşlı teyzeler benziyor.

  Neden anadoludaki avlanarak tükenme tehlikesi ile karsı karsıya olan kurt türleri için vaşak için karakulak için ve bazı kuş türlerimiz için bu kadar ağlamıyorlar da insan yaratısı bir köpek için aglıyorlar yorum sizin...
  -1 ... scorpioraptor
 4. 4.
  Önce dobermanlar suçlu ilan edildi yasaklandı sonra rottweiler ve Alman kurtları suçlu ilan edildi yasaklandı ve son olarak da pitbulllar.
  Bu yasaları yapanlar inanın toplum yararına bişey yapmıyorlar.
  ... kavanozdaki fedai
 5. 5.
  laboratuvar köpeği.
  1 ... jarrus
 6. 6.
  (bkz: pitbull)
  ... advrosenberg
 7. 7.
  saf kan alman kurdum var. Mükemmel akıllı bir köpek.
  -2 ... kesfedilmemisair
 8. 8.
  hayvan cinsi.
  Ve insan ismi (amerikalı ecnebi şarkıcı).
  1 ... appan cuppan
 9. 9.
  https://fbcdn-sphotos-f-a...2b851582de4e20c014521c8f7

  aşırı şapşik bişeydir.

  henüz 3.5 aylık.
  ... ukraynali
 10. 10.
  bulldog ve terrier türlerinin melezlenmesi ile oluşturulmuş, laboratuarlarda üretilmemiş olan köpek cinsi. saldırganlıklarıyla bilinirler. ancak yetiştirme şekli ve karakteristik farklılıklarından dolayı gayet sakin, zeki ve eğitime yatkın olanlarına da denk geldim.
  ... eduardo elric