1. 1.
  Gorbacov tarafından yürürlüğe konan ve glastnost(açıklık/şeffaflık) ile birlikte yürütülen SSCB'nin her anlamda yeniden yapılanmasını öngören politikadır. Glastnost ve perestroyka SSCB'nin zaten var olan ekonomik ve sosyal sorunlarının sadece gün ışığına çıkmasını sağlamış ve çöküşün günah keçileri olmuşlardır.
  1 ... sargatanas
 2. 2.
  Rusça'da "Yeniden Yapılanma" anlamına gelir. Son SSCB Başkanı Mihail Gorbaçov tarafından 1985'te başlatılan; SSCB'deki yeniden yapılanma, komünizm ve demokrasiyi barıştırmayı, halkın da katılımını sağlayarak siyasal sistemin işleyişini değiştirmeyi, ekonomik alanda elde edilen sonuçları iyileştirmeyi ve Sovyet halkının yaşam düzeyini yükseltmeyi amaçlıyordu. Bu geniş hedef, sonunda tüm Sovyet sisteminin parçalanmasına yol açtı.
  1 ... faati
 3. 3.
  Komunizmin eksikliklerini kabul eden Gorbaçov yaklaşımı.
  ... visneasidi
 4. 4.
  yeniden yapılanma anlamına gelen rusça terim. daha çok ekonomik bir iyileştirme politikasıdır. bir nevi ıslahattır. gorbaçovun çabalamalarının bir sonucudur.glasnost adı verilen siyasette açıklık ve şeffaflıkla birlikte uygulanmıştır.
  1 ... galaksiler arasi yolcu
 5. 5.
  2017 çıkışlı apathy & o.c düet albümü. underground rap sevenler mutlaka bir göz atmalı. lirikler, beatler ateş ediyor. Perestroika ve Winter Winds albümün en iyileri. Celph Titled, slaine gibi tanıdık isimler eşlik ediyor bu ikiliye. soviet isimli şarkıya da klip çekilmiştir.

  https://www.youtube.com/watch?v=JuI59ICIEBg+

  perestroika
  1 ... aveda