bugün

insanların kişiliğine, karakterine bakmayıp sadece bir deliğe takan cinsiyetçi kimselerin derdidir. gereksizdir.
2000'li yıllarda yaşayıp 1880 kafasıyla dolaşan bir insanın önermesidir. aslında sadece kimliğe yazmak yetmez koyun gibi damgalamak lazımdır.
ayıptır. vatandaşın bilgi edinme hakkını gaspetmedir. yani aslında oladabilir, olmayadabilir, zaten benartık nihilistim fazla siklememek lazım diye de düşünüyorum.
ama haddizatında sıçmamak talazım bi entry girmek için.
çok vahim bir durumdur efendim bu. hatta bu hane konusunda bir fikrim bile var. bekaret hanemiz, kutucuğumuz öncelikle yazısız olarak pembe nüfus cüzdanının arkasında duruyor. daha sonra hanımefendinin kızlığını bozan er kişi bu kutucuğu bir kalemle efendime söyliyim bir iğneyle deliyor. ve bu kutucuk artık delikli bir hal alıyor. hem gözle hem el yordamıyla hissedilebiliyor. böylece ne oluyor ağma vatandaşlarımız da bu hizmetten yararlanıyor(!)
(bkz: Çok önemliyse kendin sorsana)
kadınları aşalayacak bir uygulamadır. unutmayınki herkesin kardeşi anası var kız kardeşlerinizin bekaret hanesinin delik deşik oldugunu farzedin bakalım! onun için sınırı bilmek gerekli.
ohaaaa denecek önermedir.
laf olsun da torba dolsun yani.
ama yazardan bu beklenirdi.
kendi cüzdanın da, şerefsiz yazdıracaksa buyursun nüfus müdürlüğüne.
kanayan yaramızdır. hatta bu haneye göre nüfus cüzdanının rengi belirlenmelidir. pembeyi hak etmek gerek çünkü değil mi.
(bkz: duymamazlıktan gel)
nüfus cüzdanında iq seviyesinin yazmaması nedeniyle herkese söz verilmesinin sonucu olan önermedir.
* (bkz: evlenmeden önceki soyadı)
kedilerin osurugunun kafa yapmasindan mutevellit acilmis bir tartismadir.

+ herhangi bir kimlik kartinda din hanesi var da ne sikime yariyor?
bence de keşke olmalıydı.

+pardon bakarmısınız?
-evet buyrun
+kimliğimde bir düzenleme istiyorum
-evet?
+bakire değilim artık.
-hmm oldu o zaman
+siyah poşet var mı gözükmesin
bu ne lan?!
büyük eksikliktir.
aslında alının ortasına damga da basılması gereklidir.
(bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
Önemli bir eksikliktir.