bugün

sayıca çokça kişiye pişirilirken, yağın üstünde yüzdürülerek pişirilmesinden sanırım, çok yağlı oluyor.
Çilingir soframızın sevilen misafirlerindendir.

Mezeler tabakta küçülmeye, ikinci dublelerin boyu kısalmaya başladığında teşrif eder. Sıcacıktır. Daha tepsiden masaya düşmeden burnumuza ulaşan pastırma kokusu, iştahımızı iyice açar. Duble mi söyleseydik, başka ne var ara sıcaklardan, güveç, ciğer?.. vs sorular ilk çatalı ağzımıza götürene kadar kafamızı kurcalar. Sonrası kendiliğinden gelir zaten.

Dedim ya, misafirdir. bir çırpıda tükeniverir. Tabakta kalan son dilim, ya en kıdemlimizin hakkıdır ya da masamıza yeni oturan en genç arkadaşımızın.
Bir su böreği değildir.
böreklerin şahı sultanıdır.
domates, kırmızı, yeşil biber, dil peyniri ve biriciğim pastırmanın mükemmel birlikteliğidir.
yapabilen hanimefendi varsa alnini operim.
zengin böreğidir. evet.
Güzel yiyorum bende ama bunun için evlenmeye gerek yok hazır da satılıyor.
ismini bulan adama madalya vermek istediğim börek.
çok leziz börektir.
Çoğ hoj bir börektir ama benane beybi.

Diyetteyiz aq hortlatmayın şöyle başlıkları.
görsel
sahurda yenilmemesi gerekir. aşırı susatabilir.
Pastırma ile güzel olan börek çeşidi.
görsel
yemek yok rocky. en azından bizim evde yok. ben bari boynu bükük yoğurt yiyeyim.
Sigara böreği ile karıştırılmamalıdır. Paçangayı Paçanga yapan içindeki dil peyniri, domates ve pastırmadır.
Yemekteyiz programının sponsor böreği.
Oha canim istedi inanilmaz normalde hic sevmem cok agir geldigi icin ama suan olsa yerdim uhuhhu.

Ara sicaktir.
bol pastırmalı olacak ve yanında da buz gibi tuborg.
bu haz hiçbir kadında yok.
normalde pastirmayi sevmem ama pacanga boreginde sevdim. cok guzel cok, canim cekti.
Şahane börektir. Olsa da yesek.
böreklerin en ihtişamlı çeşitlerinden biridir. çok susatır ve biraz yağlı olur ama lezzeti çok başkadır. anne eli değenleri daha bir leziz olur. benim aklıma gelmezdi ama geçen gün bilgisayar programcılığı kursunda hanımlar konuşurken duydum. hatta adının neden paçanga olduğu bile ilginçime gitmişti. swh.
buz gibi 2 birayı hızla tüketmek üzeresindir.
sıcacık bir paçanga böreği gelir ve mideyi ısıtır.
Okulda garsonluk yaptığımız zamanlarda “paçavra” diyen bi sınıf arkadaşımın olduğunu göstermiş börek türü.
misler gibi bir borek cesidi. sicak sicak yenmesi makbuldür.
Yemekteyiz ilk yayınlandığı zamanlarda oradaki sosyetikler tarafından ünlü edilmiş börek.
Ulan ne seviyor bu millet özentiliği!