bugün

(bkz: işsizlik nedir)
(bkz: işsiz nasıl yaşanır)
benim gibi pazartesi işe gitmeyen adamdır. işe de yeni başladım devamsızlıktan kovulmasam iyidir.
404 not found.
patrondur yada emeklidir.
kendi isin de olsa o sendromu yasayacaksin kardes. benim dunyamda boyle bir adama rastlanmadi daha.
Pazartesi gunu dersi olmayan ogrencidir.
(bkz: yaratıcı olmak)
geçen her günün ayrı bir sendromu oluşundan olsa gerek "ha pazartesi ha cumartesi" diyerekten isimlere takılmayan koy götüne rahvan gitsin rahatlığındaki kişidir.

"sözüm meclisten dışarı dostlar; bugünlerde kendimi 'hıyar' gibi hissediyorum." diye başlayan Barış Manço'nun cacık şarkısı da bu kişi baz alınarak yazılmıştır.

Bu kişiyi başkalarıyla karıştırmamak lazımdır. Aykırıdır. Ne yapacağı belli değildir.
bir bakmışsın intihara meyilli kişilik tipi, bir bakmışsın neşe dolu, bir de bakmışsın içi dolu su bidonu.

Anladıklarımızı bir diyalogla pekiştirelim şimdi.
- Gördün mü bak işte orda.
+ Hani nerde?
- Şurda işte kızım. Siyah ceketli, pazartesi sendromu olmayan adamı görmüyorsun?
- he o muuuu tamam tamam gördüm.
benim lan bu. okul bittikten sonra kendi işimi yaptığımdan
ha pazartesi ha cumartesi zikimde olmaz.
işi olmayan adamdır.
pazartesi günü dersi olmayan üniversite öğrencisidir veya pazartesi günü tatil olan dershane öğretmenidir.
dershane çalışanı ve ya leyla ile mecnun izleyicisi olan adamdır.
Polistir efendim. Gece, gündüz, pazartesi, cumartesi, bayram seyran bilmediğinden farketmez hafta başı, hafta sonu.
işini hobi gibi gören, zevkle yapan, düşünen, akıllı adamdır, insandır.
para kazanmaktan başka çaresi olmayan adamdır.
Dershane hocası olan hocadır kendılerı.
Haftasonu tatili olmayan adamdır.
Okumuyordur veyahut iŞsizdir o kiŞi.
işini zevkle isteyerek yapan adamdır.
kesinlikle benimdir. Pazartesi gibi gün mü var Güzel kardeşim; diğer günlerin hepsinden daha hızlı geçer pazartesi. bu kadar da adaletsiz olmayın.
(bkz: leyla ile mecnun)
hafta tatili pazar günü olmayan adamdır.
işsizlik değil efenim tek boş günü pazartesi olan kişi için öyle bir sendromu olmaması da doğaldır.
Benimdir efenim. Boşum. Hatta ben hangi günde olduğumu unutuyorum.
işini seviyordur.
Emeklidir.
işsizdir.
Bunun dışında, p.tesi sendromu olmayan insan bizden değildir!!!
High adli yazardır. Güneş doğmadan önce içtiğim pazartesi sigarasından çok zevk alıyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar