bugün

Murat Yetkin: Ali Erbaş istemişse, iktidar çevrelerinde "cumanın tatil olması" tartışması başlamış olabilir...
..

Gazeteci, yazar Murat Yetkin, Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş'ın Yalova’da verdiği hutbede çalışma ve ders saatlerinin cuma namazına göre düzenlenmesini istemesinin hemen ardından hafta tatilinin pazardan cumaya alınması tartışmasına dikkati çekti.

https://t24.com.tr/haber/...baslamis-olabilir,1124096
Bence cuma cumartesi pazar olsun üçlü kombin yapsınlar. Hem duacıları da oluruz camide. Keşke olsa.
dubai'de hafta sonu tatilinin cumartesi ve pazar olduğunu kaç kişi biliyor. bu uygulama bu yıl başladı.
cumartesi ve pazar tatil olmasının tek sebebi dünya genelinde ticaretin haftanın 5 günü döndüğü içindir, yani dünya ile entegre olmaktır, ama gelde bunu arapperestlere anlat, onlar araplar gibi cuma yatacaklar diye ben dükkan kapatmam.
cuma tatil olursa ben cumaya diye karıya giderim.

görsel
isteyen cumaya gidebiliyor ama tabi göndermeyen patronlar da olabilir.
Pazartesi sendromunu bitirecek hamle.
dincileri zamlara karşı ayakta tutmak için ortaya atılan koca bir. yalan...
Pazar da tatil olarak kalmaya devam edecekse destekliyorum. Ya da cuma öğleden sonra ve pazartesi sabahtan tatil yapılabilir.
Perşembe günü Öğleden sonra başlamalı hafta sonu tatili.

Cumartesi hafta başıdır.

Bu olmalıdır.
Camiye giriş’de 50 tl olacak ve tek gelirleri bu olacak kabul mü?
oha cuma öğleden sonra, pazartesi de sabah tatil olması fikri mükemmel değil mi yahu?

ofansif, şu işi hallet ciğerimi ye...
--spoiler--
camiye giriş’de 50 tl olacak ve tek gelirleri bu olacak kabul mü?
--spoiler--

Kabul.

Biz öderiz imamın maaşını. Zaten camiler cemaat bağışlarîyla inşa ediliyor. Çamlıca ve taksim gibi birkaçı hariç.

Diyanet kapatılacak camiler de özerk bir güç olacak o zaman batıdaki gibi.

Tamam.