bugün

ben bu yaşımda 8de kalkıyorum sen hala uyuyorsun diyerek kişiyi vicdan azabıyla başbaşa bırakan babadır. madem kalktın sus be adam bana ne senin 8de kalkmandan.

edit:*
referamdumu fazlasıyla önemseyen bir baba da olabilir.
(bkz: baba seni tanıdılar ben kaçıyorum)

ha bi de bazıları pazar pazar ev ahalisini uyandırır 'ne diye hala yatıyosunuz. kalkın huleyyyyn!!' diyerek.

aaaah ahhh siz yok musunuz siz...
bir de bunun gece yarısı uyananı vardır ki o daha da vahimdir.neymiş rüya görmüş çok komikmiş anlatmalıymış.çocukluğumdan beri ısrarla babamın gördüğü ve beni gülerek kızıımm gene gördüm onu dediği tek bir rüyası vardır.o da şudur:
cam birden bire kırılır.herkes cama bakakalır.sonra camcı çağılırı.camcı gelir camı takar adamın gitmesiyle cam gene düşüp kırılır.
evet budur.sevgili babacığım buna deliler gibi güler,gülmekle kalmaz ayrıca bir de bizim gülmemizi ister.
ama inan babiş gece yarısı pek de komik gelmiyor rüyan...
öldükten sonra yeterince uyuyacağız. şimdi uyuma sırası değil diyen babadır.
kendisine haram gördüğü uyku yetmiyormuş gibi ev halkının uykusuna da tecavüz eden babadır.
bi de bu babaların sabahın köründe kalkması yetmiyormuş gibi tv'yi açıp trt 1 deki western filmlerini son seste izlemesi de vardır.
(bkz: bir çalar saat olarak televizyon)
evin banyosuna sabahın köründe tesisatçı getiren versiyonları da mevcuttur. o usta da akşama kadar kalır orda..
(bkz: pazar sabahi elektrikli supurge calistiran anne)nin kocasıdır herhalde, ne bileyim.
alışkanlıklarının önüne geçemeyen babadır. *
pazar sabahları star tv'deki tarkan filmlerini seyreden babanın arkadaşı olabilir mesela.
öğlen oldu hala uyuyosunuz kalkın uleyn diye bağıran babadır. kimse kalkmadımı ne yiyecez diye mutfakta dolaşan babadır. trtr1 de her pazar sabahı babam için yayınlandığına inandığım western filmini izleyen babadır. kimse kalkmayınca mutfaktaki huniyi kafasına takıp, elindeki kepçeyle çelik tencereye vurarak herkesi uyandırmaya çalışan ciddi babadır.* ulan meşhur oldun baba.
evdekileri de uyandırmıyosa sorun teşkil etmeyecek babadır. hışırdatmadan gazete okusundur. hatte gürültü yapmamak kaydıyla kahvaltı bile hazırlayabilir.* ama çıt yok bak, lütfen baba.