bugün

Beni klasik müzik ile tanıştıran konser programdır. Ailem bana ruh hastası muamelesi yapmıştı o yıllarda vivaldi seviyorum diye.
çocukluk travmasi. ulan türkiye gibi ulkeye tek kanaldan iki saat klasik muzik dinletmek hangi işkencecinin fikriydi hep merak ederim.
Şef hikmet çetin (rahmetli) yönetiminde mozarttan, beethovene, bachtan, schopene varıncaya kadar pek çok bestecinin eserine aşina eden program. western filminden önce başladığı için mecburen izlerdik. çocuk aklımla nefret ederdim o zamanlar bundan. fakat bugün klasik müzik dinlemeyi seviyorum ve bu programın katkısı olduğunu düşünüyorum.
bu konsere maruz kalmış bünyeler aradan yıllar geçse bile pazar günlerini sevemezler. pazar sabahında sorun yok beyler. her şey o konser saatinden sonra başlar. bir de işitme engelliler haber bülteni vardı, konser öncesindeydi sanırım.

yatılı okuyanlar için pazar akşamı etüt başladığından pazar günleri zehirdir zıkkımdır. aradan yirmice yıl geçer, halen pazar öğleden sonra başlayıp pazartesine kadar devam eden müthiş huzursuzluk tüm vücudu sarar.
pazar günü tam öğle saatinde yayınlanırdı ve hava sıcak da olsa soğuk da olsa sırf bu program kesinlikle bizim çocuk bünyemize uygun olmadığı için ve de köy yerinde trt'den başka kanal çekmediğinden kendimizi dışarı atmamıza neden olan programdı.
yanlış hatırlamıyorsam jenerik müziğinde çaykovski'nin piyano konçertosu çalardı. program bittikten sonra ise trt'nin klasikleşmiş çizgi filmleri başlardı.
pazar sabahları çocukların sokağa çıkma sebebi.
(bkz: pazar kanseri)
yayınlandığı dönemde pek hazedilmeyen ama şu anki klasik batı müziği dinleyici kitlesinin oluşumuna büyük katkısı olduğu inkar edilemeyecek, eğitici konserler dizisi.

yeniden benzer bir program olsa daha cok izlenecektir.
80li yıllarda pazar günleri yayınlanan,adeta can sıkıcı kelimesinin vücuda gelmesi gibi bir trt programıydı.hikmet şimşek sunardı.ben evde isyan mızmızlanmaları yaptıkça annemde ''aa ne ayıp,kaliteli müzik işte bu yakışıyo mu''falan filan diyerek sinirlerimi ekstradan gerim gerim gererdi.ne kalitesi ya ne anlar o yaşta çocuk kaliteden falandan filandan,her allahın günü şirinler görmek ister,clementine yayınlansın ister.