bugün

çok kuvvetli bir yapıştırıcı
reklamları güzel olan yapıştırıcı ismidir.
insanı ayağından tutup tavana monte edebileceğini iddia eden yapıştırıcı markası. reklamlarında da bunu kullanmış ve akıllara yer etmiştir.
Reklamlarda görüp gülerdim, hadi leynn bu kadar kuvvetli yapıştırıcı mı olurmuş diye. Meğersem ne kadar haksızlık etmişim. (bkz spoiler)

--spoiler--
her şey kırtasiyeye gitmemle başladı.
-ahbap bana ordan sıkı bir yapıştırıcı ver.
-kalitesi ne olsun?
- (Güldüm) tabiki en iyisi olsun. ( en karizmatik sesimle)

Baştan aşağı beni süzdü kırtasiyeci. sağını solunu kontrol ettikten sonra, kasanın altından pattexi çıkardı.

-Soran olursa beni tanımıyorsun
O an görüş kabiliyetim kısıtlayan o toz bulutunun etrafı kaplamasına bir anlam verememiştim, neyse olay zaten o değil.

Gittim iş yerine, ve en usta halimle kırılmış ahşap eşyayı elime aldım, diğer elimde caponun en son teknolojisi olduğunu az sonra öğreneceğim pattex durmaktaydı.
VEee yapıştırılmak istediğim bölgeye pattexi boca ettim. Aman Allah'ım ben deli miydim? neden bir damla değil de hepsini döktüm?
Ahşapın etrafından akan yapıştırıcılar elime bulaştı. Önce bir yanma hissi duydum, ama gözümü budaktan sakınmıyordum. devam ettim yapıştırma işlemime.
Yapıştırmak istediğim bölge kısa bir süre sonra yapışmıştı fakat o da ne? benim elim de ahşapa yapışmıştı. Neyse, kuvvetli bir çekme ile eşyayı bedenimden ayırdım ama bu elimin üzerinde kuruyup kalmış yapışkan artıkları ne olacaktı?

devamı haftaya..
değil tabiki.
Merak etmeye gerek yok. Onlar da 3 gün içinde derimi terk etti. işin tek güzel kısmı bu süre içersinde narin tenime zarar gelmemiş, her hangi bir kızarıklık oluşmamış olmasıydı. Tenim hala bebeksi pembeliğini korumaktadır.
teşekkürler pattex.
--spoiler--

Yapımında emeği geçen ağabeylerime buralardan saygılarımı sunarım. çok güçlü bir yapıştırıcı, çok çok güçlü..

Ayrıca; pattex reklamları için bu gerçek yaşamdan alıntı olan hikayem kullanılmak istenirse, uygun bir ücrette anlaşabiliriz.
maket yapan insanın en büyük yardımcısı. en güzel özelliği yapıştırıcının içinde kurumadığı sıkma ucu. rahatça kapağı açık bırakıp bir yarım saat dolanabilirsiniz.
pattex tamir express'i büyük umutlarla almıştım. ancak iddia edildiği gibi sağlam değil.
uygulamanın üzerinden 24 saat geçmesine rağmen macun tam donmadı. biraz kurcalayınca parça parça kopuyor. bir de bunun 60 kg kuvvete dayanacağını iddia ediyorlardı. mümkün değil.
ayrıca cildi bir miktar tahriş ediyor.
pattex kontakt yapıştırıcı daha etkiliydi sanki.