bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Fall out boy'dan ayrılıp kendi albümünü yapan (soul punk), 28 yaşında gayet güzel bir sesi olan sanatçı.
  1 ... rushmore
 2. 2.
  Fall out boy vokalidir. Baby face bi yüze sahiptir. Biraz da tombuldur lakin çok sempatik ve tatlıdır. Sesi brendon urie gibi etkileyicidir. Zaten iki vokalistin sesleri benzemektedir.
  ... manolia
 3. 3.
  (d. 27 Nisan 1984), ya da daha çok bilinen ismiyle Patrick Vaughn Stump[1], Amerikan şarkıcı, söz yazarı, müzisyen, prodüktör, aktör, müzik eleştirmenidir. Amerikan Punk rock grubu Fall Out Boy'un vokalist, ritim gitarist, piyanist ve söz yazarı olarak tanınır. Stump, Fall Out Boy'un durgun yıllarında solo bir kariyere de atılmıştır.

  Fall Out Boy'da pek çok single parçası ile Billboard Hot 100'ün ilk 10 sırasında yer aldı. 2007 yılında çıkardıkları Infinity On High isimli albümleri, Billboard 200'de 1 numara oldu. Daha sonra iki albümleri daha bu listede ilk sırada yer aldı. Grubun 2001'deki kuruluşundan itibaren Fall Out Boy ile Dünya'nın pek çok yerinde 1.300'ü aşkın kez sahneye çıktı. Stump, aralarında Cobra Starship ve Gym Class Heroes'un da bulunduğu bazı şarkıcı-şarkı gruplarının albümlerinde yardımcı söz yazarlığı yapmıştır.

  Fall Out Boy'un 2009 yılındaki kısa süreli kopukluğunun ardından Stump, 22 Şubat 2011'de ilk solo EP albümü olan Truant Wave'i yayınladı. Ardından Stump, 18 Ekim 2011'de ilk solo LP albümü olan Soul Punk'ı, ilk defa piyasaya sürdü. Stump, bu albümündeki tüm şarkıları kendisi yazmasının yanı sıra, tüm enstrümanları da kendisi seslendirmiştir. Stump solo çalıştığı zamanları kariyeri ve müziği için Fall Out Boy ile yapamadığı bir çıkış olarak nitelendirmiştir. Soul Punk albümündeki "This City" isimli şarkısının remix'ini iTunes'da ilk single olarak yayınladı. Ardından bu şarkıya Lupe Fiasco ile birlikte yer aldığı bir video klibi çekildi. Truant Wave ve Soul Punk albümleri üzerine Amerika Birleşik Devletleri'nde bir tur düzenledi ve Avrupa'nın bazı yerlerinde ufak çaplı konserler verdi.

  4 Şubat 2013'te Fall Out Boy "My Songs Know What You Did in the Dark (Light Em Up)" isimli bir single, "Save Rock and Roll" isimli bir albüm ve bunu izleyen bir tur ile geri dönüşünü duyurdu. Ardından 15 Ekim 2013'te "PAX AM Days" isimli bir EP albümü daha çıkardı.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Patrick_Stump
  ... hasmet ibriktaroglu