bugün

üzerinde pul biber gezdireceksin ki biraz yakacak.
Patlicandan nefret ederim ama hatay li bir arkadasim bir gun patlicanli kebap yapmisti. O gunden beri iki parmagim eksik.
Allahın varlığının tek başına delili olabilecek nitelikte bir şaheser.
Hadi ateyizler hadi buna da cevap verin allah yoksa patlıcan kebabını kim yarattı?
Bu kadar güzel bişiy kendiliğinden var olmuş olabilir mi.
Soğan kebabından sonra en sevdiğim yemektir. iyiki Antepliyim dedirtir adama.
evde tepside de yapılabilir. malum mangal ev ortamında zor.
lavaşı serip içine kabuğunu soyduğun patlıcanı, eti, kızarmış biberi serip üzerine ince kıyılmış taze soğan, maydanoz biraz tuz, lavaşı katlayıp dürmük yapıcan sonra tepside biriken yemeğin suyuna batırıp yiyeceksin. mis
gerek yapmayı gerek yemeyi sevdiğim yemeklerden bir tanesi. içine halka soğan ve kavrulmuş et, üzerine de sarmısaklı yoğurt çok yakışır.
zannımca patlıcanları el şeklinde ve biraz ince kesmek, bir de üzerine harcı dökülmeden önce kızgın yağda biraz tavlamış olmak lezzetini artırıyor.
Mutluluk kaynağı.
gerçekten çok güzel olur.
Urfa'da yapılır...

Urfa'da yenir...

gerisi traş...
urfa?
antep kebabıdır, antep'te yenir.
Fiyatından dolayı asla yiyemediğim kebap türü. Patlıcan ve kebap yan yana anan anam, nasip et be.
Aman Allahım, bu nasıl bir lezzet, bu nasıl bir mide şölenidir. Patlıcan bir yemekte nasıl böyle patlıcanlığından sıyrılıp muazzam bir şeye dönüşür? En alta konulan soğan bile bu kadar naif mi olur? Lavaşın arasına koyup yemek ağızda dağılan bu lezzetin tadını arşa çıkartıyor.
Gaziantep'e özgü balcan kebabı denilen yemek.
abberline yapmadıysa yenilebilir. Evet.
Patlıcanı çok eti az oluyor genelde.
Et ve patlıcanı eşit miktarda olan patlıcan kebabı istiyoruz. Genelde yarısından fazlası patlıcan.
hicbir zaman patlicanla koftenin birlestigi yer pismez.
şişte yapilan haric.
yani ben hic o kismin pistigine denk gelmedim.
bence hepsi onceden biraz kizartilip koyulmali.

ya patlican ya kofte pismez bir sey olur patlican tuzsuz olur kofte haslanmis gibi olur bir sey olur ben bu yemegi sevmiyorum.
en iyisini diyarbakır merkezdeki emniyetin yanındaki lokanta yiyebileceğiniz, doğunun örnek alınması gereken hareketlerinden.
patlıcan hiçbir şekilde yenmez. bir de kebap yapmışlar amk.
Hanımlar beyler, din iman bir yana yani beni mazur görün bu nasıl bir lezzettir. Allahım sana geliyorun.
aşmı eriyon muhtar sabah sabah ne patlıcanı ne kebabı otur efendi efendi ballı sütünü iç.