bugün

sigaradan anlayan adama yutturulamayacak sigaradır. paketsiz açık hava ile fazla temas ettiği için tadı sigaraya benzemez. ot gibidir.
yapanını sevdiğim sigara! *
arkadaşınız, bu sigaranın yanında içecek olarak molotof kokteyli de ikram etmişse şaka anlayışı bir hayli uçmuş* olabilir.
içine, alev alınca patlayan bir şey konulan sigara. tane olarak satıyorlar. tabii ki sigarayı bilen birisi yutmaz. yutmadım.
bir miktar beyaz barut ile el ile de yapılabilen şaka hedesi.
sadece 'çaatt' diye bir ses çıkaran, can yakmayan sigara.

Bigün arkadaşın paketten bi sigara araklıyayım dedim, paket winston, içinde bi tane parliament var. onun da haberi yok ama patlayan sigara olduğundan, başkasından almış. ben de çakalım ya, parliament'i çarptım hemen, başladık içmeye. 2 nefes çektim, üçüncüde 'çaatt' diye patladı sigara. çok korktum o an sözlük!
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
genellikle 1 nisan şakasında kyllanılan envanter.
çok tohumla işe koyulan tiryakiye dram yaşatan mamül.
içinde bir miktar trinitrotoluen barındıran sigaradır. öldürür adamı. *
beleşçilere bir uyarıdır.
tohumu ayıklamaya üşenip malzemeyi olduğu gibi boca eden kişinin elde ettiği sigaradır.
- abi sigara var mı?
+ yok abi son dalı içiyorum ben de...
- ulan koyduğumun, cebindeki balya ne o zaman? vermek istemiyorsan vermem desene g.tleme!!!
+ ne küfrediyon lan silsilesini s.ktimini!
- lan seni var ya!
+ Allah mısın ulan sen?!
sigara - (patlar) eeeh kesin lan! .mınıza koyarım ikinizin de! ne lan bu her Allahın günü sigara için kavga ediyorsunuz! benim de bir sabrım var! aaa!
devamlı senden sigara otlanan kişiye uygulanabilecek bir olaydır. bu olayla birlikte senden sigara otlanmayı kesmiş olur.
http://www.youtube.com/watch?v=sqajbtuu0t0
http://www.youtube.com/watch?v=7oacynygnue
otlakçı arkadaşlara ikram edilecek oğlum bu verdiğim son sigara olsun denilecek sigaradır.
15 16 yaşlarında yaşımız tutmadığı için okey oynayabilmek için yalvar yakar girdiğimiz kahvehanede bir arkadaşımızın bir başka arkadaşımza ikramı neticesinde patlamasıyla kahvehaneden kovulmamıza neden olan mamul.
otlakçılara kesin çözümdür. sigara istemeye korkuyorlar artık.
ergenlik yıllarımızda patlayan sigara, patlayan kibrit alırdık. en büyük eğlencelerimizden biriydi. şimdi görmüyorum hiç.