bugün

(bkz: ak boy)
akp'nin cihadçı teröristlere mühimmmat gönderdiğini unutmuş ak boy beyanı.
mahmut Tuncer sorumlu amk.
Bundan da sabri reyiz mi sorumlu? Hükümetin beceriksizliği sonucu vatandaşlarımız ölmekte, askerlerimiz şehit olmakta. Gözleri hala kapalı kulakları tıkalı bazı kesimin.
(bkz: amına kodumun)

serbest çağrışım yaptı yani . yorum nick ne kadar uyumlu.
bence mozambikdeki tumba kabilesi suçlu olabilir.
bence bu sicilyalı piçlerin işi. akp masum beyler. dağılalım.
Hem iktidar elinde olacak hem sorumluluk almayacak! Ulan ne kremalı börek yönetim istiyorsunuz! Milletin memleketin içine ettiniz be! az yüzünüz kızarsın. Biss!
bence papua yeni gine'li dilenciler sorumlu.
ulan şeref yoksunları, sizin ağa babanız değil miydi şu sözlerin sahibi:

''dicle kenarında kurdun kaptığı koyun benim mesuliyetim altında.''
ya kusura bakmayın ama:

kimi tutalım amına koyayım!? mozambik hükümetini mi.
Bu kaçıncı aynı başlık.
Aramaya bir inanın önce.

Başlık fena, tanım ondan da fena.

Neyse formata saygımızdan tanım girelim.

Ülkede yerinden oynayan her taşın sorumlusunun ak parti olması gibi sakız patlaması dahil tüm patlamaların da sorumlusu akp dir.

Mesela geçen arabamın lastiği patladı hemen gittim akp il başkanlığına hesap sordum.
napak beni mi sorumlu tutak ? sorumluluk alsın diye var lan o parti at kafası.
Bizde akp nin kaymagini yiyoruz sizlerin oylari sayesinde ama.guvelik acigi sayesinde kardeslerim oldu, hukumetin sagladigi gorevler arasinda vatandaslarin guvenligini saglamak vardir, abd konsoloslugu nasil duyum aliyorda vatandaslarina bu bolgelerde bu hafta bulunmayin diyorlar, biz orada hic bir sey yapamiyoruz, neden ingilterede boyle saldirilar olmuyor guvenlik saglanmali.
al lan al bak oku sonra kimi suçlayacağına karar ver, elin adamı ne zamandan beri uyarıyor.

https://scontent-fra3-1.x...779661bba&oe=575863EF
(bkz: akp su içse yarıyor)
iktidarda olan partiyi sorumlu tutmaktır. Kimi sorumlu tutacaktık amk?
Bu ülkede iyi bir şey olduğunda " biz yaptık" diye çıkanlar kötü bir şey olunca ülkeyi başkası yönetiyor gibi salağa yatmasınlar...

Biz size oy veren kitleye benzemeyiz.
henüz saldırının türkiye ye yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz
sakin olun bakalım,
bakanımız çıkıp derse "bu saldırı türkiye ye yapılmış bir saldırıdır"
o zaman tartışırız sorumluları.
patlamadan direkt olarak teröristler sorumludur. ancak, onlara bu ortamı hazırlayan akp feri faildir.

izlediği parti çıkarı odaklı iç ve dış politikalardan ve güvenliğimizi sağlayamamaktan dolayı iktidarda olan akp insanlarımızın ölmesinden bal gibi sorumludur. akp pkk'ya şirin gözüküp siyasi çıkar elde etmek için, pkk kendi devlet örgütünü rahatça kurarken ve yığınak yaparken görmezden gelmiş, kobani'de çatışan pyd'ye peşmergelerin yardıma gitmelerine izin vermiş, kobani'de deneyim kazanan pyd'liler türkiye'de askeri polisi şehit etmelerine neden olmuş, güvenlik güçlerine teröre karşı operasyon yetkisi vermemiş, hatta pkk saldırısında şehit olan askerlerimizi "ergenekon örgütünün öldürdüğünü" söyleyecek kadar rezilleşmiştir.

hal böyle iken, hala rezil rüsva olmuş beceriksiz, çıkarcı ve ölümlere duyarsız bir akp'yi savunmaya kalkan yandaş, "sen herkesi kör, âlemi sersem mi sanırsın? ".
Bu olaylari her ne kadar teroristler yapmis olsada zamaninda yok cozum sureci dir yok baris gorusmeleri gibi nedenlerle milleti uyuttunuz sonra niye ak parti sorumlu , sorumlusunuz lan serefsizler kac sehit veriyoz bu kacinci patlama ne istifa var ne baska bi sey ...
elin adamı ta ne zamandan uyarıyor

https://scontent-fra3-1.x...779661bba&oe=575863EF

hırsız hükümetide bana survivor dizisi hazırlamış seyrettiriyor

gestaposuda sayısı belirsiz vatandaş ölünce haberdar oluyor

sahi la hükümettede kuşum aydınla ajdar var.
senin ben vatanseverliğini, senin ben vatandaşlığını, senin ben olmayan iq seviyeni, senin ben düşünme ve analiz yapma kabiliyetini sikeyim.

tanım: doğru olan tepkidir. neden mi? tayyip erdoğan'ın kendi ağzından:

"Ben, Sayın Obama'ya sesleniyorum, 'Neredesin Başkan' diyorum. Dışişleri Bakanına, Biden'e sesleniyorum, 'Neredesiniz' diyorum. Biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz. Tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü halk size oylarını verirken 'Benim can güvenliğimi, mal güvenliğimi sağlayacaksın' diye veriyor. Eğer siz, bu tür bir olay karşısında sessiz kalırsanız dünya da size her zaman sessiz kalacaktır."
kimse kusura bakmasın ama hala hükümetin problemi olmadığını savunan varsa düşünme özürlüdür.

devletin görevi ülkeyi yönetmek ve halkın güvenliğini sağlamaktır. peki halkın güvenliği var mı? yok. o zaman bunu sağlayamayan hükümettir, ak partidir. terör yok edildiğinde bunu başaran nasıl hükümetlerse, terör patlak verdiğinde başarısız olan da hükümettir.

en basit örnekle, akp den bu zamana kadar terör nedeniyle verilen şehit sayısı artıyorsa bunun nedeni hükümettir. şu an iktidar chp olsaydı o zaman sorumlusu chp olurdu.

gerçekleri görmek lazım artık, akp iktidarı halkın güvenliğini sağlayamamaktadır.

edit: eksileyen zihniyetler neden eksilediği ile ilgili mantıklı bir cevap verebilirlerse beni belki şaşırtabilirler.
Çok haklısınız ülkenin başında chp var biz akpyi suçluyoruz! Ulan elimizde canlı bombaların listesi var ama eylem yapmadan tutuklayamayız diyen bir başbakan var başımızda! Günler öncesinden bu saldırının yapılacağı biliniyor sosyal medyada şu an 20 martta yapılacağı söylenen saldırıların plakalarına kadar listesi var!
Kimse parmağını oynatmıyor! Ya kimi sorumlu tutalım ha kimi?!
Yeter artık ulan yeter!
Ülkeyi ne hale getirdiniz beyinsiz koyunlar!
Vatan perver olun parti perver değil!
Siz seviyorsunuz diye yanlışı yanlış değil mi? Babanız olsa yanlışa yanlış diyeceksiniz!
Şu koyunluktan vazgeçin artık adi köpekler