bugün

Patates de ekmekde besin bakımından benzer iki yiecektir. ikisi de birer karbonhidrat deposudur. Yarım Ekmek arası tost ya da pilavlı makarnadan farkı yoktur. Böyle bir damak zevkine sahip olan insan sözlükte hayvan diye adlandırılır. * ** *
Patates kızartması ekmekle yenmez, lakin etli papates yemeği suludur sonuçta tencere yemeğidir, ekmekle yenebilir.
evcil ayıdır.

(bkz: evde ayı beslemek)
(bkz: ayı olduğunu sözlükten öğrenmek)
zevkler ve renkler tartışılmaz sözünün söylenebileceği cümlelerden biri.
bursa botanik parkında gördüydüm bi tane. kafesin içine 2 kilo halis afyon patatesi attım yemedi kendini beğenmiş yaratık. bi koşu 2 ekmek kapıp geldim, ekmeği patatesin içine koyup yedi.
şahsen ben ekmeği bile ekmekle yediğimden hiç şaşırmadığım ayıdır.
(bkz: vay be ben bir ayiymisim)
(bkz: hangimiz ayı değiliz ki)
doymak için yiyendir. hatta ekmek arası köfte patates bu olayın en çok kullanıldığı alandır. ayran içip yoğurt yiyenle karıştırılmamalıdır.
Ekmek yemeden doymayan tiplerdendir.
patso yiyen ayıdır.
patatesin içerdiği bol nişasta ile beyaz ekmeğin içerdiği bol karbonhidrat ( basit şeker ) nedeniyle şekeri tavan yapabilecek kişidir. bunun değişik versiyonları:

ekmekle pilav yiyen kişi,
ekmekle kısır yiyen kişi

şeklindedir. ama ayı oldukları görüşüne katılmamaktayım. tercih diyelim nazikçe.
(bkz: tanım yapılacak şeyi aşağılayacak başlık açmak)
1,90 boyunda 114 kiloluk bir ayıdır.

zevkler ve renkler tartışılmaz deyip bir de patatesin üzerine ketçap-mayonez sıkan ayıdır.
(bkz: dışarda görüşcez seninle)*
patates ekmek yiyen zevk sahibi kimsedir. bir de ketçap katar utanmadan. sıcak sıcak patatesler, ısıtlımış sandviç ekmeğinin ,içinde... hmmm... *
edit:* *
PATATES TARLASINA DÜŞEN EKMEĞi, PATATESi YERKEN FARKINDA OLMAYAN YiYEN AYIDIR.
(bkz: hepimiz ayıyız)
(bkz: ayı sensin patates de sana girsin)

yazar notu: dokunmayın lağğn.. hep yapmak istediydimdindi. *
(bkz: ayı diyor lan bana bu) *
küçümsenmemesi gereken ayıdır. bazı insanlara, sulu veya kuru da olsa, yağlı yemekler ağır gelebilir ve ekmek, bu ağırlığı bastırıyor olabilir.

(bkz: oku bakiyim)
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

ayrıca,

(bkz: girsin sana keman yayı) *
(bkz: öleyim o zaman bildiğin öleyim)
mantiyi ekmekle yiyen ayu ile ayni kategorideki ayudur.
(bkz: ekmek arası patates kızartması)