bugün

(bkz: petyr baelish)
(bkz: pezevenk)
allahi sermaye
peygamberi para olan insandir.

her turlu nanusuzluk yolunda mubah sanan insan tipi.

pardon insan diyorum.. varlik.
yanlışın yok hacı ağzına sağlık.
paraları ayakkabı kutularına koyar.
akraba falan dinlemiyceksin kardesim eline saglik.
bu ülkede en çok sevilen insan tipi.
en azından ülkenin yüzde ellisi bayılıyor.
"insanların yaptığı sahte paralar kadar paranın yaptığı sahte insanlar da vardır." sözünü haklı çıkaranlar...
ben bunların öğretmen versiyonuna denk gelmiştim. öğrenciler üniversite sınavına hazırlanıyor, haliyle alan derslerini almak istiyorlar seçmeli ders olarak. fakat yalaka bi öğretmen, bölümle de en alakasız dersin hocası, müdürün yanına gidiyor hemen seçmeli dersi ona versin diye. neymiş efendim ek ders ücreti artacak. şerefsiz adam senin paran mı daha önemli yoksa çocukların geleceği mi. müdür de zaten bayılıyor kendisine yalakalık yapılmasına hoop o ders yalakanın. işin kötüsü de bir tane bile öğrenci velisi gelmiyor çocuğumun hakkını yiyorsunuz diye.
işte ben bu insanların geceleri nasıl uyuyabildiklerini çok merak ediyorum. bir insan nasıl bu kadar bencilce düşünebilir, kendi ihtiyaçlarını diğer herkesten üstün tutar. azalarak bitseler keşke.
Benden uzak olsundur.
Aklıma bi muz cumhuriyeti liderini getirdi ama....hımm
Hayatin her aşamasinda,bir sebeple yüz göz olunacak insanlardir.onlardan olmamak ümidiyle.
o benim.
türkiye'de bolca bulunan insanımsı türü.
sonunda kendi kendini bitirecek olan kişidir. para amaç değil araçtır unutmayın. ha bu arada cimri herifin teki olup çevreniz tarafımdan sevilmezsiniz. bomboş bir hayatınız olmaya başlar. 3-5 kuruş harcamak kimseyi fakir yapmaz sayın cimriler. özellikle almancılarda var bu sorun adam para içinde yüzüyor ama yinede Türkiye'ye geldiği halde 5 kuruş harcamadan evde oturuyor ?!? böyle hayat mı olur güzel kardeşim . yok demeyin var bu tür insanlar az değiller.
zalimlerin zalimidir. şerefsizlerin şerefsizidir.