bugün

Ayşe arman'ın bugünkü köşesinde mektubunu yayınladığı bir gay okurunun ailesidir. Başlık şu ; " Oğlunuz gay olduğunu söylese, siz ne yapardınız? "

o mektup ;

http://www.hurriyet.com.t...asp?yazarid=12&gid=61
üzülmemesi gereken ailedir. hayat çok kısa, boşverin gitsin. kendi seçimini yapmış ahlaksız. ilişkinizi kesin ve hayatınıza devam edin. unutmayın, bu hayatta rahat yoktur!
allah başka acılar yaşatmasın diyebileceğim bir olaydır. allah sabır versin.
normal olmayan ama normal olan bir durum *. normal olmayan kısım homoseksüellik kavramı. normal olan kısım da homoseksüellik kısmı aslında. şöyle ki, doğanın kanunlarına göre normal olmayan bir durum bu; lakin karşı tarafın vereceği tepki tamamen normal bir olaymış gibi olmalı. çünkü saygı diye bir kavram var. her erkek kendi isteği doğrultusunda homoseksüel olmuyor. bazen psikolojik olarak, ailenin yanlış yetiştirmesi sonucu vb. olaylardan dolayı istemsiz olarak homoseksüellik görülebiliyor. böyle üzerinde tez yazmışım gibi anlattığıma bakmayın, sadece gözlemlerim bunlar. velhasıl, normal olmayan bu olaya oldukça normal bakmak lazım. insanlık kavramı da burada devreye giriyor işte.
torun sevgisinin boka bulandığını farkeder.
çok çok zor bir durumdur. ne kadar okumuş, bilinçli biri olduğunu düşünsen de sonuçta yaşadığımız toplum belli. oğlun, canın, çiğerin, atsan atılmaz, satsan satılmaz, her koşulda yanın da olmak lazım tabii ama zor, allah yine de böyle bir şey yaşatmasın.
bree van de kamp gibi bir ananız varsa oğluna çeyiz diye ev satın alıp, oğlunu kaynanasından kıskanabilir.

http://24.media.tumblr.co...9lx6rxPx1qzkk37o1_500.png **
karıya gitsin düzelir! tepkisi verebilen ailedir.

bir arkadaşım gey olduğunu ailesini açıkladığında babası aynen kendisine bu cümleyi kurmuş.
Öyle birşey olsa babam beni siker .
baba durumu değerlendirip oglunu işletmelidir.
yıllarca başardım saklamayı, çünkü el kadar küçücük bir ilde oldukça tutucu bir ailenin çocugu olarak dogup büyüdüm. hep dua ederdim ailem ögrenmesin diye. ama en sonunda 8 ay kadar önce homofobik bir kaç alçak yüzünden ögrendiler her şeyi. annem duyarsa kendini öldürür diyordum, hiç öyle olmadı, bir kaç gün ağlayıp sustu, kabullendi hatta (kabullenmeyip ne yapacaktı) iyi ki babam çok daha önce ölmüştü, sag olsaydı beni öldürürdü heralde.
ibnelerin anıları.