bugün

Ateist yada dinini tam öğrenememiş baba beyanı. (bkz: hz ibrahim)
Yazık, bu söylemleri duydukça ülkemden umudu kesiyorum, demek ki güzel günler göremeden bir ömür boşa gidecek.
Babaya bak...
Çocuk ölmeseydi her halde Hz ibrahim gibi oğlunu kurban edecek baba.

Bu nasıl bir zihniyet, nasıl bir cehalet, nasıl bir şirk?
Kurban, islam açısından Allah içindir. Gerisi şirk olur.

Kurban, vatan millet içindir bile diyemeyiz.
Öyle ya...vatanı için kurban olmak olsaydı Mekke den Medine'ye peygamberin hicret etmemesi vatanın da kalıp kurban olması lazımdı ki diğer müslümanlar da hicret etmiş.
Malumunuz, o zaman da şu an olan bir devlet algısı yapısı yok, devlet denen olgunun şehir kapsamında kabile kültürü içinde hiyerarşik bir yapı olduğunu da söylemeye gerek yok.
Üstelik bırakın din açısından olaya yaklaşmayı, Vatan için kalıp kurban olmak milletin değeri olsaydı orta Asya'dan buralara gelmezdik.
Kısacası; kurban olma ve kul olma sadece Allah için vardır.
Neyse, anlamadığınız varsayım yaparak vatan için de kurban olalım diyelim...

Dini peygambere, devleti Atatürk'e Erdoğan'a ya da bir siyasi kurucu kişiye bağlamak kadar cahilce bir şey olabilir mi?
Bu kavramların ifade ettiği değerler bir insan için varlığının temeli amacı kapsamında değerlendirilir. Yani insanın konumu ne olursa olsun bu kavramların efendisi değil kölesidir.
Ve bir köle, köle için değil efendisi için hizmet eder.

Neresinden bakarsanız şirk ve cehalet çıkar riya nankörlük olan bir durum. Bu sırada etraf da kafası çalışan bir kişi yok mu? "Çocuğun Erdoğan'a değil vatana millete Allah rızasına kurban oldu, bunun için şehit diyoruz" diye adamı uyaracak bir kişi de yok.

Dağda şehir de görev yapan asker polis Atatürk, Erdoğan için veya Kılıçdaroğlu ya da bahçeli vb insanlar için şehit olmuyor.
Bunu söyleyen insan Erdoğan için en büyük iftirayı kötülüğü yapıyor. Bazı kesimler özellikle yurt dışında başlatılan Erdoğan halifelik den peygamberliğe geçti propagandası yürütülmesi ile insanları ideoloji bazlı mezhep ekseninde bölerek toplumsal dokuya kalıcı bir bölünme vermek isteyen çevrelerin çıkarına hizmet edecek bu söze kimse neden müdahale etmiyor.?
Erdoğan "benim için ölen şehit olur" mu diyor? Bu Allah'a da, vatana da, Erdoğan'a da şehit çocuğa da ve tüm şehitlere yapılan bir iftira demek bile söylenen bu söze az gelir.
Böyle kötülüğü yapan "subay veya asker polis ile evlenin kızlar. Onlar doğu da ölünce maaş para ev kazanıyorsunuz." Diyen insanlar dan ne farkı kalır?

Oğlum kimseye kul olma kurban olma, vatanına milletine imanına kul kurban ol dedim, o da oldu diyen baba hain dış mihrak faiz lobisi mi oluyor?
Erdoğan'ı kötülemek veya ona iftira atmak için Trump bile bu sözü demez.
Yazıklar olsun bu cehalete.
vatan hakeder bir insan hak eder mi bilmem. ben şehit içim vatan sağolsun diyorum, baba beni ilgilendirmez.
Acıyla söylendiğini ümit ediyorum. Yoksa bir insanın başka bir insana kurban edilmesi konusunu anlamak imkansız.
Ya nedesem bilemiyorum bir şey desem yanlış anlaşılacak.
Bir sevgi söylemi. Oyum demiştir o dikkatli dinleyin.
benimki de bilal'e.

dikkatinizi çekerim bakınız oğlum demedim.

ve sen orospu çocuğu. o adam sırf sen tayyoşa yalakalık yapabil diye kendi canından vazgeçmedi. sen öyle bir evladı hak etmedin.
işte bu yüzden ölen askerlere eskisi kadar üzülmüyorum. Şehit falan da değildir. Allah yolunda ölenler şehittir Tayyip yolunda değil.
Kurbanda oğlunu kescek heralde.
Oğlunu sevmeyen baba fikri.
bu vatandaşla ilgili söylemek istediğim bir şey yok

da

eskiden vatan sağolsun falan derlerdi

bir süredir bakıyorum

direk tayyip sağolsun

tayyip için falan diyorlar

bu memleket çok ciddi bir dönüşümün içinde.

ölen tayyip için mi ölüyor ????????

gidişat garip.
Allah akıl fikir versin.
kemalist kudurtan şehit babası söylemi.
dehşet ve hayretler içinde izlediğimiz. bu vatana desen saygı duyacağız. şehidi de siyasallaştırmasaydınız keşke.
götten sıçılmış birinin vermiş olduğu aptalca beyandır. zaten bunun soyundan geleceklerin bir şekilde feda olması vatana millete en hayırlı yaptırım olacaktır zannımca. ölsünler, bu zihniyetin hiç bir vatana faydası olmaz zaten.