(bkz: Nazım Hikmet Ran)
(bkz: umut vadeden yazar)
bir de yükseleniniz benim gibi ikizlerse uuuu beybi.
dürüst, çalışkan, entellektüel, sır saklamayı bilen, prensip sahibi, düzenli. tam da ana babaların istediği tiplerdir.
şüphe yok ki yükseleni koç burcu olan oğlak erkeğiyseniz doğuştan bir karizmanız ve liderlik özelliğiniz vardır.
Tek dezavantajı ise en zıt burcunun yükseleni olmasıdır arada kişiliğinizde beklenmedik değişimler görebilirsiniz.
anlayışsızlığa ve haksızlığa tahammül edemezler.*
umursamazdır fazlaca. çoğu zaman sadece kendini düşünür, kendisi üzülmesin ona kimse dokunmasın başka bi şey istemez. katlanmak da değiştirmek de zordur. *
yürekten sever sevdiği zaman.

herkese hakettiğini verir ama ona gerçekten sevdiğinizi hissettirirseniz sizin için bütün herşeyden vazgeçer.
biraz fevridir. sinirlidir. aklına gelen hemen diline gelir ama iyidir. göründüğü gibidir. yanaşın.
huyuna gittiğiniz takdirde, başkalarına karşı sizi daima koruayacak erkektir. haksız olsanız bile. ayrıca kendisine yamuk yaparsanız bittiniz.
inat, azim ve sabır gibi artı huyları karakterlerinde barındırdıkları için liderlik potansiyelleri yüksek birazda egoları şişik kimselerdir.
bütün yorumları okudum, astroloji oldu hastroloji harbiden sallıyorsunuz. ben de oğlağım saydıklarınızın hiçbiri yok. medyumluğun gideri var beyler bırakın bu ayakları ya.
oğlak erkeği lider ruhludur, öyleki kitleleri peşinden sürüklemek için yapmayacağı şey yoktur. zeki, konuşmasını bilen, hızlı düşünen, yaptığı işte titiz fakat kendi hayatında dağınıktır.

öncelikle kendisini düşünür. kendisi için hareket eder. fakat değer verdiği insanları kendi çıkarları doğrultusunda başarıya katmasını bilir.

(bkz: kendimden biliyorum)
22 Aralık-19 Ocak aralığında pipili doğmuş olmak dışında bir özellik atfedilemeyecek erkektir. Burçlara genel olarak bakarsak; Yıldızlar bize o kadar uzak ve biz insan olarak o kadar benciliz ki.
sinir bozucudur.
inatçıdır, istediğini alır, ilişkilerde karşısındakini ne kadar sevse de bağlanmaktan kaçar, düzenlidir, titizdir, paracıdır, zekidir, dürüsttür. Kendimden biliyorum.
bekar olsaydım itiraf edebileceğim özelliğimdir. ama gerek yok, başımıza iş açmıyalım durduk yerde...
burçlara inanmazlar bi de. paradoksun daniskası.
karşı taraf tek bir damla su verirse kocaman bir deniz alır.
lanet adamlardır. kendimden biliyorum.
Dişleri muhakkak çarpıktır!!!
dönektir, kendine yapılmasını istemediği herşeyi başkasına yapar.
sürekli pohpohlanmak, övülmek ister.
gıcıktır.
"bence"
tek kelimeyle anlaşılmaz varlıklar. yıllardır tanıyor olsanız bile, bir gün bir laf ettiğinde aslında gerçek anlamda tanımamış olduğunuzu anlarsınız. 1 günde değişebilen duyguları, düşünceleri vardır. bir gün sizden kısa olduğu için üzülüp, boyunuzun uzunluğuna imrenirken bir gün hiç bir şey yokken boyu uzunların aklı kısa oluyor mealinde bir laf duyabilirsiniz. her zaman o fatih in zorlukla yıktığı surlardan daha dayanıklı duvarları vardır ve hiç bir zaman o duvarlar tamamen yıkılmaz. dıştan yenilmez, güçlü, vakur olarak görünür ancak normalde ilgi isteyen, şımarık bir çocuktan farkı yoktur. düzen onlar için her şeydir, kendilerinin ve etrafındakilerinin düzenli olmalarını isterler. boğa burcuyla mükemmel bir uyum içinde olduğu külliyen yalandır. sessiz, duygularını ifade edemeyen ve karmaşık oğlak, duygularını belli etmeyen ve anlaşılması zor boğanın istediklerini anlamayacaktır.
22 Aralık - 19 Ocak tarihleri arasında doğmuş oğlandır.

(bkz: oğlan)

bencildir: Bencildir fakat, normal bir bencillik değil. Önce kendini düşünür, sonra sizi düşünür. Sebebi ise kendini düşünmezse, ileride sizin içinde pek iyi olmayacağını bildiği içindir.

Yorumculardır: Her konuda bilgileri olmamasına rağmen her konuda yorum yapabilirler. Ve yaptığı yorum karşısında ona hayran olursunuz.

Zekidir: Genellikle zekidirler, bu yüzden girdikleri her ortamda dikkat çekmeyi başarabilirler. Ona hayran olmanın bir başka sebebi de budur.

Dağınıktır: Diyemeyeceğim. Yerine göre değişir çünkü. Kendi masaüstüne bakın, çöp gibidir. Fakat, gidin iş yerindeki masaüstüne bakın, sanki saat başı bir temizlikçi gelip düzenliyor zannedersiniz.

Sessizdirler: Hemde çok sessizdirler. Özellikle yeni bir ortama girdiklerinde bu sessizliği görebilirsiniz. Bunun sebebi ortamı taramasıdır. Yani kim nedir, bir ortam taraması yapmaktadır. Kiminle konuşabilirim, kim yavşak, kim gerçekten iyi vs.

o kadar ki, ortama bir insan geldiğinde ve uzun süre konuşmadığında kendisinin burcunu az çok tahmin edebilirsiniz.

Sessizliklerini kullanıp ekmeklerini almaya kalkanlarda olabilir. Ve bunu elbette başarırlar, oğlanın ekmeğini alırlar fakat bilmezlerki o andan itibaren oğlan için açık bir hedeftir. Yazık oldu ona.

Muhaliflerdir: Çoğu ortamda herhangi bir konuya çok kolay muhalif olabilirler. Yalnız biraz sıkıştırırsanız bu konuda onu yenersiniz. Ama yine de belli olmaz.

Parasever: Özellikle 30'undan sonra paraya para demez bu oğlan. Bunun sebebi de şudur;
- Parayı sever, doğal olarak.
- Paraya tapar.
- Parayı güç olarak görürler.
* devamı diğer konularda.

Çalışkandırlar: Çalışkan oldukları pek doğru değildir. Zekilerdir ama çalışkan değillerdir. Fakat başarıyı ve parayı zekiliklerine borçludurlar. Her zaman aklını kullanarak çalışkan insanların seviyesinde bulurlar kendilerini. Hatta günde 10 saat çalışan bir insanı bile hiç çalışmadan sınavda geçebilir.

Şöyleki;

Benim bir tanıdığım, dershaneye gitmemesine ve sınava hiç çalışmamasına rağmen çevresinde dershaneye gidenlerde daha iyi puan aldı. *Bu sadece bir örnekti, yaşanmış.

Ayrıntıcıdırlar: Yerine göre değişir diyebiliriz.

Duygusaldır: dışardan her ne kadar odun oldukları söylense ya da sevgi özürlü oldukları dile getirilsede;

dış kabuğunu kıran insan için elinden gelenin en iyisini yapar her konuda.
Sevdikleri insan için, taptıkları parayı bile yok sayarlar, en pahalı hediyeler alırlar, en güzel ve akılalmaz süprizler yaparlar. Eğer kabuğunu kırdıysanız; YAŞADINIZ.*
Çekingendir: 3 yıl bir kıza açılamayan heriflerdir. Anlayın artık ne kadar çekingen olduklarını.

Bu tipten pek fazla piç çıkmaz, genelde beyefendi modunda takılırlar.

Tabi canları hiç olmadığı kadar yanarsa geçerli değildir bu.

SABIR*: Bu oğlan için anahtar kelime SABIRdır. Hani canlarını hiç olmadığı kadar yanarsa dedim ya, canları ancak ailesine ve değerlerine hakaretler edildiği, aşağılandığı zaman çok yanar. Çabuk ordan uzaklaşın. Bunun dışında hiç kimsenin olmadığı kadar sabırlıdırlar.

Çekicidiler: Genelde çirkinde olsalar, şişmanda olsalar vs., çekici olmayı başarıyorlar.

inat: Oğlağın doğasında vardır zaten.

Kızlar: Bu oğlan için kızlar gelecektir. Eşi olacak insanlardır, kızı olacaktır. O yüzden dost olsun arkadaş olsun değer verirler.

Erkekler: E bir o kadar da önem verirler, yoksa kimle pes atacaklar, kimle halı saha maçı yapacaklar? *
Sosyaldir: Her konuda bir yorumu olması ve kızlar/erkekler ile ilişkilerine bakıldığında, söylenebilir. Hatta sosyal olmasalar bile sosyalmiş gibi gözükürler.

Sevdikleri için yapamayacakları şey yoktur. Ama siz çıkıpta "ben senin en iyi dostum değil miyim yeaaaa." gibi şeyler saçmalamayın. Ters tepebilir. Zaten eğer siz onun en iyi arkadaşıysanız zamanı gelince bunu kendisi size güzelce söyler.

Ve umursamazdırlar, şöyleki;

--alıntı--
bir de tepkisiz adamlardır.

şakacı arkadaş: kanka doğum gününe gelemiycem ya.
oğlak erkeği: neden ki?(öylesine ilgili gibi görünmeye dair sorulmuş soru)
ş.a.: ders çalışmam lazım. kusura bakma.
o.e.: önemli değil ya ne olucak. çalış aferin.
ş.a.: senin ben amına koyim manyak herif tepki versene lan tepki versene! bir tepki versen şaka olduğunu söyliycem.
o.e.: hadi ya.(bak yine tepki vermedi)

--alıntı--

to be continued

Ekleme: Yav bu arada oğlan falan dedim, yanlış anlamayın haa. Tamamiyle oğlak-oğlan benzerliğinden dolayı, yoksa başka bir sebebi yok.
akıllı, kurnaz, nerede ne söyleyeceğini bilen, fiziksel olarak güçlü erkeklerdir. bir de koca kafalı olurlar genelde.
(#16147184) Kaldığımız yerden devam ediyoruz...

Bu oğlanlarla dost olmak o kadar kolay değildir ayrıca. 1 hafta geçer, 1 ay geçer, 1 yıl geçer. Samimisinizdir, artık en iyi dostuyumdur diye düşünürsünüz. Ama acı gerçek bir gün yüzünüze bir tokat gibi çarpabilir. O yüzden fazla güvenmeyin dostum dediğine.

Evet belki koruma kalkanını kırmışsınızdır oğlağın ama küçük bir virüs - yalan, yanlış vs.- kalkanını tekrar aktif hale getirmesi için birebirdir. ve kalkanını aktif hale getirdi mi, bir daha kolay kolay kaldırmaz.

(bkz: Güvenlik duvarı)

Her konuda bir yorumları vardır, sizin günlerce uğraşıp yapamadığınız bir şeyi, kendisine sormanızı, yardım istemenizi bekler. zeka Siz yardım isteyince de sizin günlerdir halledemediğiniz konuyu sadece 2 dakikada halleder.

Özellikle kendi alanında -muhasebe, bilgisayar, hukuk; neyle uğraşıyorsa artık- herkesten daha iyidir ve herkesten daha iyi olmak için her şeyi yapar.

Sizin geçmek için didinip çalıştığınız dersi, projeyi vs.; o çalışmadan kolaylıkla geçer. (kendi alanıyla ilgiliyse özellikle)

Bir de, bazı oğlanlar vardır ki, suskunlukları çok sinir bozucu olabilir.

Mesela çok çok çok önemli bir konuda birisi ona bir şey söylemiştir, sizi çok fazla ilgilendirir. Bunu hemen size söylemesi gerekir ama 1 hafta boyunca söylemez. Nedenini sorsanız kalkıp size, keyfim yerinde değildi der. Böylede gıcıktırlar.

Şu ana kadar kendim dışında 4 oğlan tanıdım, 3ünde bu özellikleri görüyorum. Diğeri zaten şey. Neyse..

Oğlak kızlarına hiç girmiyorum zaten, oğlak erkeğinin tam tersidirler. Oğlan ne kadar suskunsa, kızı o kadar konuşkandır, oğlan ne kadar çekingense, kızı tam tersidir. Oğlan ne kadar umursamazsa, kızı o kadar çok umursar. O yüzden oğlak kızı ve oğlak erkeği dost olmayı bir nebze becerebilirler ama sevgili olayına gelince bu biraz zordur.

Ek: Çok önemli iki konuyu atlamışım, onlara da kısaca değiniyorum.

Bu insan evladı kendini dolaylı yoldan övmeyi çok sever. işvereni, hocası gibi insanların gözüne girmeyi başardığında aldığı övgüler onu ateşler, can verir.

Bir de kendisi hakkındaki yorumları ciddiye alır. Onun hakkında kötü yorumlarınız varsa size karşı hep mesafeli olur, güzel yorumlarınız varsa mesafeyi biraz olsun kırmış olursunuz.

Gelgelelim ki, yüzüne gülüp arkasından konuştuğunuzu öğrenirse...