bugün

the intercourse* between self confidence and pipi.

özgüven bilmemektir nazarımda. ben bilirim edasının hakimiyeti altına girip özgürlüğü yaşayamamaktır bir notada. kimi zaman yanılgı kimi zaman bir artıdır insan için toplum nazarında. peki pipi ilişkisi ise şöyle anlatılabilir...

saat 18 sıraları kızılaydan bindim metroya varılacak yerde ne oldugunu bilerek ama yolda ne olacagını bilmeyerek. gamsız ogrencilerin popolarının altına kitaplarını sererek oturdukları o vagonların birleştigi alana sırtımı dayadım ayaklarımın sızlamasını aldırmamaya çalışarak. her zamanki anonslardan biri vagonda yankılanırken gözlerimi yumdum durak isimlerini takip etmek için. eskiden enderun mektebinde öğrencileri fazla dısarı cıkarmazlarmıs çok şey görüp hafızalarında çok yer etmesin diye. o misal kapadım görmemek için görememek için. ilk durak. ufacık tefecik, aynı vagonda yanıma yaslandı ki gözerimi açtım. bakmadım bile fakat köşeye sıkıştırıldıgımı hissettim bir an ve tekrar kapadım gözerimi. hislerim beni yanıltmadı ki bana baktıgını anlamakta zolanmadım omzuma yaslandı ben kaçtım o devam etti. yüce yaradan beni çok sever derim her zaman ve yine oyle oldu inecegim duraga geldim.sırtımı vagondan ayırınca düşecekmiş gibi oldu doğruldu ve içinden sanki ne biçim adam bu ya dediginden emin indim metrodan. şimdi gelelim özgüven konusuna tekrar. diyeceksiniz ki abi niye konusmadın ilgilenmedin? el cevap; bunun özgüvenle alakası o kızın yaptıgıydı. yerle bir edebilirdim onu oracıkta iki çift kelime ile. ya da kendi özgüvenim eger anladıgınız anlamda olsaydı ilgilenseydim konussaydım belki o yerle bir olacak olan bendim. pipi konusu ise konuya işte bu anda giriyor. eskiden erkekler bu tür garip enstantenelere teveccuh ederken günümüzde bayanlar bu hataya düşüyor. bir vagon dolusu insanın içinde konusmak ki bunu kim baslatırsa baslatsın bu özgüven midir yoksa özgüven ile bu yanılgı arasındaki ince çizginin öbür tarafına geçmek midir?

küçükken erkek adam göster bakayım pipini lafları ile verilmeye çalışıldı bazı şeyler. hadi o gazla gösterildi de kardeşim şimdi ne diye verilecek o gaz merak ederim...
(bkz: kedidir kedi)
(bkz: bir mutluluk birimi olarak cm)
(bkz: cetvel ile tuvalete giren erkek).
turkıye'de hala ılk adım erkeklerden beklenmektedır. cunku kız once davranırsa bak kevaseye hemen de adamın ustune atladı, zıllıye bak neler yapıyor dıye damgalanacaktır. ıste oz guvenın pıpı ıle ılgısının dogrudan oldugu bu noktada anlasılmaktadır. pıpın mı var ıstedıgınle konusabılır, tanısabılırsın... erkeksın sonucta sen, seni kesseler acımaz...
(bkz: pipi)
taciz olayı bir çeşit zorlamadır, istenmeyenin zorlanmasıdır dolayısıyla da suçtur, kabahattır. cinsiyet babında incelersekte pek çoğu bir erkek birisine sarktı mı "erkek adam yapar eder" ama aynı şeyi bir kız yaptı mı "aranıyo abi bu" olur. olma mı...olur tabi.

klişe muhabbetler vardır türk toplumuna giydirilen, sanki homojen bir yapıymışız gibi. "türk toplumu muhafazakar" nerden biliyosun yapraam ?? herkesin evine girip "kızınız birisiyle flört etse onu öldürür müsünüz" diye soru mu sordun sanki ??
ama şu var, hatun milleti sindirilir, bu böyle yok başka adı bunun. her daim "sen uslu olacaksın, hanım ol, misafir geldi kalk şunu et" ya da "akşam 9 da evdesin, oğlum sen sabah gel bir şey olmaz" böyle büyüdü pek çokları.

bunlar arasında bazıları vardır. kendilerine saygıları vardır ve cinsiyetten çok karşılaştıkları haraketin niteliğine göre davranırlar.

hangisisiniz ?

- aa kız bana dayanıyor, ne yapsam dur ben de ona dayanıym, ohh ne de yumuşak

- haydaa sapık mı lan bu, ya get işine kızım, töbee..dur geri çekiliym anlar o zaman
(bkz: çüküm de küçük ama neden masum ıraklıları öldürüyorum?)
(bkz: tümevarım)
elle tutulacak başka şeyleri olmayan insanların, zihniyeten tek dayanağı.gün gelir o zihniyet ete kemiğe de bürünebilir, dikkatli olmakta fayda var.
kadın için açıklaması başka türlü olabilir ama, erkek için doğru olan bir önermedir. böyle bir ilişki vardır. freud'un psikanalizi kurmasında bu ilişkiyi farketmesinin büyük rolü olmuştur. dahası, din de bu ilşkiyi reddetmez...
sorunlu bir pipi erkeği ya pasifizme götürür veya hastalıklı bir saldırganlığa... ikisi de özgüvensizlik örneğidir.