saymakla bitmeyen farktır. çok kısa süreliğine arkadaşımın alienware laptopunu(M18x) kullanma fırsatım oldu. ram ve ssd takviyesi yapılırsa tam bir canavar. ağır laptopları kullanamadığım için 13" ya da 15" düşünüyorum.
masaüstü ve playstation deneyiminin yeri ayrı ama performans farkı var arkadaşım.(MSI da iyidir ama tasarım farkı var)
bir fan girl olmadığım kalmıştı. yıllardır azılı bir netbook kullanıcısı olarak "benim olacaksın ulen".
oyun bilgisayarı performans bakımından kat kat üstündür. oyunlarda kasmaz ve genelde ısınma sorunu olmaz.
biri hafiftir, biri tuğla gibidir.
donanım farkı vardır ikisinin arasında. özellikle oyun laptoplarının ekran kartı, ram'i çok yüksek kapasitelidir.
Oyun laptopunda sadece oyun vardır, normal laptopta hem oyun, hemde başka seylerde vardır.

Fark budur.
Oyun laptopu ısınmaz. Kasmaz grafikleri cok iyi görüntüler. Normal is laptopu office programlari ve internet baglantisi disinda kalan islemlerde çabuk ısınma ve kasma gözlemlenir. Kisaca spor araba ile ticari araba örnek verilebilir.
Laptopa Oyun yükleyince oyun laptopu olur.. Ahaha tespitin mna koydum. Şaka bir yana gerçekten büyük fark vardır. Birisi üzerinde menemen yapılacak kadar ısınırken diğeri böyle sorunlar yaratmaz.
oyun laptopunun belli başlı tuşları yalama olmuştur kısa sürede.

azalan bakiyeler yöntemine göre amortisman fiyatlandırması gerekir. yıpranma payı yüksetir.
sistem özellikleri ile ortaya çıkan farklardır. oyun bilgisayarı daha güçlü özelliklere sahip olmak durumundayken normal bir işler için kullanılacak bilgisayarın böyle bir misyonu yoktur. aynı anda 10 kadar ferre sekmesini kaldirsa yeter.
oyun bilgisayarıyla hayatı oyun edersin, öyle bir farklıdır o bilgisayarlar.
kullanırsın.

ama otobüse binip akbil basmak yerine 50 tl verip üstü kalsın demeye benzer. *

aradaki fark budur.