bugün

entry'ler (275)

uyudun mu diye gelen mesaj

Gece 4 suları gibi uzatmalı eski sevgili kişisinden geldiği görüldüğünde ahan da gitti böbrekler dedirten mesajdır. Neden geriye kalan 23 saatte değil de, beyin faaliyetlerinin minimuma indiği saatler delikanlı anlatsana biraz..
(bkz: kezbana bağlamadan önceki son etryler)
(bkz: inanma seni silkecek)

ekşi yazarı sığınmacı hatunlar helaldir

(bkz: lsd kafasıyla açıldığı düşünülen başlıklar)

yazarların kendilerine öğütleri

(bkz: özet geç piç)
Zamanın kum saatini sen değil biriktirdiğin anılar tutar o kadar demiş sevgili Teoman. Yazmayalı aylar oldu ben değiştim insanları kaybettim yine düştüm yine savaştım yine yenildim. ceplerimde hacıyatmazlar.. anladım ki bu hayat nefes al nefes ver demeye indirgenecek kadar basitleştirilebiliyormuş.. sıfır beklenti sonsuz mutlulukmuş.. kimi sevsem bana düşman olurmuş..
Sinek valemi kendi ellerimle –göğüs kafesimi darmaduman edip etrafa can kırıkları dağılma pahasına- kalbimden söküp attıktan sonra kimsenin yokluğu beni yıpratamaz diyordum. Karakterler değişse de roller aynı kalır diyordum. Yanılmışım.. Bir şarkı sadece bir adamı anımsatırmış ve çiviyi çiviyle sökmeye çalışıp yaralarına başka bedenler basarsan mikrop kaparmışsın..
insanın kalbi acır mı doktor? Acıyormuş.. dibe vurduğunu sandığın anda aslında dibin de dibi olduğunu ve fizik kanunları gereği sabit hızla sürekli düştüğünde sonunda belirli bir hissizliğe ulaştığını ve bunun sonunun olmadığını anlıyormuşsun.. biraz daha eğilirsem Mariana çukurundan sigaramı yakabilecekmişim gibi hissediyorum..
Eskiden olsa üzüntüden dünyamın yıkılacağı olayları şu an durup etrafıma bakarak tepkisiz izleyebiliyorum. Değişmişim.. Birçok adam tanıdım şu dünyada bazılarının sureti güzeldi göğüs kafesi bomboştu.. Birçok adam tanıdım şu dünyada her biri ayrı bir dünyaydı her biri bana kattığından fazla çok şey aldı.. Birçok adam tanıdım şu dünyada sevdim belki sevildiğimi düşündüm kırıcı oldum belki onlara ama çokça kırılgandım.. Birçok insan tanıdığım şu boktan yaşlı şişko dünyada insanların bir anlamı olmadığını bize hissettirdiklerine göre onları tanımladığımızı -aşkın olmayana ergi olduğunu – ve onsuz yapamam dediğin insanlardan vazgeçmen gerektiğinde şu hayatta hiçbir şeye imkansız denilemeyeceğini anladım.
Yaşanılan acılar bizi yeter artık dayanamıyorum diyecek kadar soluksuz bıraksa da geçmişe ağlayıp zaman kaybetmek mi yoksa yaralarını kabul edip iyileşmeye bırakıp ayağa kalkmak mı? Sağ ayağımın üstüne düşüp doku zedelenmesi yaşadığım ve ayağa kalkmayı bırak üstüne bile basamadığım bu günlerde bu satırları yazmam ironik olsa da ben ikincisini tercih ediyorum.. Hayat öyle bir yerden vuracak ki kızım sendeleyeceksin insanların seni kaldırmak için tuttuğu ellerin daha dibe ittiğini farkedeceksin. O gün geldiğinde sakın vazgeçme başını dik tut kızım kalk ve savaş.. işte kendi başına ayağa kalktığın zaman bir şeylerin değişeceği o gündür!

murphy yasaları

Eğer reenkarne olmak mümkünse murphy benim demek istediğim kurallar bütünüdür efendim. Uzun uzun zaman önce hasta bir şekilde eve kendimi zor atmış,üstümde pijamayla dinlenmek istemiştim.Fakat havar komşular havar, uzun süredir etkilendiğim adamın bir anda görüşmek isteyesi gelir.O da ne normalde düzgün bir cilde sahipken,  alnımda 3.göz gibi sivilcenin çıktığını farkederim.O halsizlikle aceleyle hazırlanıp ciktiktan sonra ince çorap saatime takılır ve kaçar.
Adam yakın arkadaşımdan hoşlandigini söyleyip yardım ister,aralarını yapmaya söz verip tüy dikerim ve kapanış. -mutsuz son/the and.
Nenen ölsün zalım murphy aman..

yazarların favori araba markası

Alman arabaları candır. Geri kalan her şey için (bkz: tesla model s)

serhat tutumluer

Kendisi benim çocukluk aşkım olup, ses tonu ve bakışlarına kayıtsız kalabilecek çok az insan bulunmaktadır. Bu aralar yeniden başladığım "sahra" dizisinin verdiği hezeyanla deliler gibi entry girmek istediğim unterrated oyuncudur.kötü adam rolünü başarıyla canlandırsa da (bkz: boris zaharyas) favorim aşık adam halleri.çok yaşa e mi

(bkz: kezbana bağlamadan önceki son entryler)
(bkz: her eve mithat demircan kampanyası)

bir şansınız olsa hangi sanatçıyı diriltirsiniz

Yavuz çetin.
Amy winehouse

yazarların en çok ihtiyaç duydukları şeyler

Başımı göğsüne yaslayıp uyumak..
Hiç bilmediğim bir şehirde kaybolmak o da olumlu.
Geriye kalan her şey için çare sigara.

sözlük kızlarına hediye edilebilecek eşyalar

ilk aklıma gelenin pembe bir daktilo olduğu hede. Eski kafalı mıyım neyim?!

yabancı dizi tavsiyesi

(bkz: bron/broen) pek fazla bilinmediğini gözlemlediğim,iskandinav polisiyesi
(bkz: saga noren lanskrim malmö)

(bkz: outlander) taşını toprağını sevdiğimin iskoçyası ve zaman yolculuğu.

(bkz: rizzoli&isles) tıbbi gerilim

adet olarak bilinen saçmalıklar

Çeşitli düğünlerde içi şeker ve bozuk para dolu testinin kırılması.
(bkz: sebebi neydi ki)

bok gibi hissetmek

Bu konuda yalnız olmadığımızı gösteren hede.Zorunluluklar yüzünden istediğin yerde istediklerini yapamamak mahvediyor insanı. Şu an hayatımın "gelecek güzel günler için,bulunduğu koşullara katlanmak kısmındayım" sanırım. Etrafındakileri bir nebze seçebilir insan,peki ailesini?
Balık olsam vapur çarpar amk.

yazarların gittikleri ülkeler

Kktc
Yunanistan
Almanya

Kafamda interrail ve work&travel planları var sözlük. Zamanla editlemek şart oldu.

türkün türkten başka dostu vardır

(bkz: azerbaycan)

haberin yok ölüyorum

Hayatımın özeti gibi şarkı.Sevgili kaan tangöze'nin "bal"ının ardından söylediğidir.Ne zaman dinlesem içim acır, ağlama isteği hasıl olur.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

club des belugas - wild is my love.

sizi sevmeyen birine aşık olmak

Öncelikli (bkz: bunca insan yalnızsa neden bunca insan yalnız)
Can yakan, insanın ilişkilere bakış açısını komple değiştiren durumdur. Üzüm gibi ezile ezile zamanla şarap gibi insanlara dönüştüklerini düşünürüm böyle kişilerin.En kötü durumlardan biri de karşındaki tarafından -en azından senin düşündüğün şekilde- sevilmediğini sonradan anlamaktır. Anlar anılara,anılar acılara dönüşür daha sonra. Bir ara umutlanır gibi olursun. (bkz: platoniğin aşırı umut veren sıradan davranışları) Daha sonra polyanna benim yanımda, uyuşturucu bağımlısı bir fahişe gibi kalıyor lan der kendine gelmeyi denersin.Elimden geleni yaparsam olur sanırsın ama bunu istemeye hakkın olmadığının da farkına varırsın.Gidersin sonra o farketmese de..

Fizik kanunlarının dediği gibi "uzun bir süre sürekli düşmenin ve sıkıntının sonucunda sabit bir hissizliğe ulaşmak".Eskisinden daha güçlü ayağa kalkıp,sadece iyi şeyleri hatırlamak ve yola devam etmek lazım gelir. Gelmeyecek birini beklememek lazım sözlük.

sözlük yazarlarının itiraf edemedikleri

Hiçbir yere ve hiç kimseye ait olamıyorum sözlük.Düzgün giden şeyleri de kendim baltalıyorum sanki.Hiçbir yere sığamıyorum lan.En kötüsü de kısır döngüde gibiyim artık.Güçlü kadınım özgürüm lan ben giderim diyen tribime sokayım sözlük.Içimde sürekli bir kaçmak arzusu.. Birisi başımızı okşasa ağlayacağız sanki.Sahi niye bu kadar üzdüler ki bizi?
Ne zaman duvarlarımı yıkmaya çalışsam enkaz altında kalıyorum. Allah belamı vermiş galiba.
(bkz: ağlak birine dönüşmeden önceki son entryler)

sözlük yazarlarının kitap tavsiyeleri

(bkz: kurtlarla koşan kadınlar)

b ile başlayan en güzel şey

Birlik ve beraberlik (bkz: trollemek)
Balım şeklindeki hitap. (bkz: söyle neredesin bal)

Edit:bastian schweinsteiger