bugün

sigorta hastanelerinde sürünmesine sebep olacak olaydır.
milli egitim bakanlığı sigorta yaptırmamışsa birde süphesiz cok büyük olaylar olacak ve reha muhtar olaya el atacaktır.
ılık sütten ağzı yanan ışık ile birlikte revire gönderilmelidir.
milli eğitim bakanlığı nın öğrencilere ettiği zulümlerin sonuçlarındandır.
mısır yedirilkten sonra, üzerine su içirilip betona oturtulan ishal ömer in yanına yatırılsındır.
(bkz: kıyamam yazııık)
çocuğa o dönemde düşe kalka büyümenin anlatılması açısından anlamlı bir örnek teşkil eden durumdur.*
belki kayanın bir top yerine oyayı tutması ile mutlu sonuçlanabilecek olaydır.
(bkz: kaya topu tut) *
oh iyi olmuş. onun okula gitmesi gerekiyordu. (bkz: oya okula koş)
okulu asarda ip atlarsa böyle olur. canıma değsin.
ali'nin ata bakarken boynunun tutulması ile eşdeğerdir. çocukcağız yıllardır baka baka harap etti sağlığını.
(bkz: ali nin ata bakarken çifte yemesi)
internet explorer kullanmasından kaynaklar. halbuki firefox kullansa bütün ip'leri atlar.
ali ata bakarken, atın ali'yi... oo may gaaat....
bir dönem milli eğitim bakanlığının okullarda okutulmak üzere hazırladığı yeni fişlerde , ne oya ip atlıyordu ne ali ata bakıyordu ne de biz atatürkü çok seviyoduk...bunların hepsi değişmişti açılan dava sonucu yürütme durduruldu * ama hazırlanan yeni fişler şöyleydi : oya sofra hazırla , ali camiye git . ali namaz kıl ve benzerleri...

yani bu durumda oya ip atlarken düşmüyordu/düşemezdi zira oya çay koymuş sofrayı hazırlıyordu. *
bütün ilkokul öğrencilerinin ahının tutmasıdır.
alinin, oya düştüğünde açılan eteğinden mal, mülk ne varsa görmesidir.

(bkz: çok ayıp)
herkes işini yapmalı. oya nın ip atlamakta ne işi var arkadaş. okula gitmesi lazımdı. ipek sende eve gel kızım, ali sende git atı bağla, ışık ve kaya sizde biriniz süt için biriniz topu getirin. hadi herkes işine.*
benim bildiğim oya ise hayatta düşmez.
oyanın statik ipsi varsa gerçekleşmesi mümkün olay**
eğitim sisteminin çöküşüdür. ali ata bakarken atın çifte atması da yaşanırsa artık o ülke iflah olmaz.
kötü yola düşmediyse bir miktar tentürdiyotla çözülebilecek sorun.
(bkz: oya nın ip atlarken donunun gözükmesi)
teorik öğretilerle büyüyen çocukların "aa biz bunu görmedik okulda" demesine sebep olabilecek bi durum.