bugün

onların zamanında cebimiz para görmüştü ya da bunlar şeriatçı hepimizi örtecekler zihniyetiyle kendisini asla temsil etmeyen partilere oy vermektense, hiç oy kullanmamanın güzelliği. yalana, talana, dolana alet olmamanın iç huzuru.
oy, bir partiye verilir. parti senin siyasal görüşünle uyuşan, kafandaki dünyayı vaat eden bir kurum olmalı.
yoksa neden oy veresin ki...
(bkz: seçimlerde kimse oy vermezse olabilecekler)
demokrasinin devami icin insanlarin buyuk cogunlugunun, neredeyse hepsinin, oy vermesi gerekmektedir. bu baglamda oy vermeme ozgurlugu demokrasiyle catisir. buyuk bir kitlenin oy kullanmak istememesiyse, yoneticileri begenmedikleri, ve sistemin gozden gecirilmesi gerektigini belirtir.
akla mantıklı gelse de oy vermemek, hiç istemediğin sonuca oy vermeye eşdeğerdir.
tıpkı benim * chp nin iğrenç durumu sebebiyle oy vermememin CHP tarafından ders olarak algılanması yerine *, akp nin ekmeğine yağ sürmesi gibi.
yüzyıllarca bu hak için mücadele etmiş insanlara yapılacak büyük saygısızlık olan hak. insanlar bu hak için kanlarını canlarını ortaya sermişlerdir. siyasi tarihe bakıldığında, bu oy mevzusunun bir hayli sıkıntılı olduğu görülecektir. oy kullanmak demek,bulunduğun toplumda ve siyasi toplulukta seninde sözünün geçmesi demektir.

yönetileceğin ülkede, yönetenlerin senin amınakoymaması için yapılmış bir sistemin getirisidir oy verme hakkı. ha her türlü koyarlar ama olsun, böyle daha az koyarlar.

bu sebepten mütevellit, ay ben özgür düşünürüm, ben oy kullanmam, ay beni temsil etmiyorlar naraları boktan naralardır. kazanılmış olan haklara sahip çıkılmalıdır. yarın öbür gün adamın biri gelse, senin kendi paranla satın aldığın evden seni siktir etse. sonra da dese ki, barınma ihtiyacımın doğurduğu güdüyle ve özgürlüğümün verdiği serbestlikle bu işi yapıyorum. ne diyeceksin, aa o zaman ben bu kazanımımdan vazgeçme hakkımı kullanıyorum buyur gel birader mi diyeceksin. bok öyle diyeceksin, senın ananı sikerim gavat, ebem sikildi ben bu evi alana kadar sana bırakır mıyım diyeceksin. bak gördün mü ne kadar samimi. o yüzden kazanmış olduğun bir haktan böyle vazgeçmek olmaz. oy vermemek bir hak değil, bir nevi başkasının sikiyle gerdeğe girmektir. verin oyunuzu, yapmayın böyle. hadi öptüm hepinizi, esasen iyi çocuklarsınız siz.