bugün

söz konusu akp ise hala nasıl farketmiyorlar, öğrenmiyorlar aklım fikrim almıyor bir türlü.
akp'ye oy veren insanlarla aynı duyguyu paylaşmak
garip bir biçimde milliyetçi partilerin dünya arenasında sıklıkla gerçekleştirdikleri eylem. bir parti sağ görüşlü ise, paranın ve tanrının yanıda ise, allahına ibadet edebilmek için para kazanmalı, bunu yaparkende bulunduğu ve yönettiği coğrafyayı satmalıdır. bu gayet sıradan bir sağ görüş eylemidir. bütün sağ görüşlülerin alışkın olduğu bir durumdur.
belki farkında olmadığı, safsatalara inanıp verdiği için pişmanlıkla sonucçlanan durum. tüm bunların yanında bilerek oy verenlerin olduğunu görmek, satılıyor işte sana ne, neyi provake ediyorsun diyenleri görmek en azından onun suçluluk duygusunu azaltır.
ak partiye oy veren bir insaninin ogrenecegi seydir.
(bkz: adalet ve kalkinma partisi nin icraatlari/#3066930)
bahse konu ülke türkiyeyse hiç problem değildir. bu kesim satıştan paylarına parsa düşecekse eyvallah diyebilecek zihniyete sahiptir zira.
"hani benim yüzdem?" şeklinde parti basmaya kadar gidebilecek bir öğreniştir.
o partiye oy vermeyenlerin kına yakacağı korkunç durumdur. vatanın satılması değil satılmasına kına yakanların durumu korkunçtur.
oy verdiği partinin vatanı sattığını bildiği halde ses çıkarmamak kadar vahim olmayan eylem.
çok kötü bir durumdur. sanki işbirlikçi gibi hissedersin kendini. başıma geldi ordan biliyorum. gelecek sefere pusulanın mühür basılacak kısmına açık açık yorumlarımı yazacağım. nasılsa okumayacaklar ama bi nevi masturbasyon hesabı ben içimi boşaltıp rahatlamış olacağım. (bkz: bir musibet bin nasihatten iyidir)
80 yildir despot ideolojileri halkin uyusmayan tabanina enjekte etmeye calisan pis parti veya liderlerin varligindan bir haber olup da ses cikarmamaktan daha iyi olan bir hadise. en azindan ogrenme surecinde huzurlu bir sekilde nefes alip verecegiz. her seye '' vatan satiliyor a dostlar '' kurulugunda yaklasan genc tuncay ozkan'lar, kabak tadi vermeye basladi bir yerde. bozuk plak misali, '' vatan satiliyor, vatan satiliyor, vatan satiliyor, vatan satiliyor.. '' tamam anladik lan, vatan satiliyor. neyi provake etmeye calisiyorsun ?

edit:akp'li degilim. ( n'oldu, zoruna mi gitti genc tuncay ozkan ? )
(bkz: ben ülkemi satmakla mükellefim)
sükut u hayale sebep olacak durumdur. son pişmanlık fayda eder mi bilinmez. hoş zararın neresinden dönülse de kar olabilir.
%47 lik bir kesimin yakin zamanda tani$acagi tanim.
lakin
etkisi %100 olacaktir $uphesiz...
doğru ve yanlışı ayırabilen seçmenin bir süre sonra hayal kırıklığına uğramasına sebep olacak durumdur.