1. 1.
  doğru ve yanlışı ayırabilen seçmenin bir süre sonra hayal kırıklığına uğramasına sebep olacak durumdur.
  5 -3 ... basri
 2. 2.
  %47 lik bir kesimin yakin zamanda tani$acagi tanim.
  lakin
  etkisi %100 olacaktir $uphesiz...
  14 -9 ... amaaslihepiyiydi
 3. 3.
  sükut u hayale sebep olacak durumdur. son pişmanlık fayda eder mi bilinmez. hoş zararın neresinden dönülse de kar olabilir.
  1 ... sevgipitircii
 4. 4.
  (bkz: ben ülkemi satmakla mükellefim)
  3 ... sarap icen sarap icen sarap
 5. 5.
  80 yildir despot ideolojileri halkin uyusmayan tabanina enjekte etmeye calisan pis parti veya liderlerin varligindan bir haber olup da ses cikarmamaktan daha iyi olan bir hadise. en azindan ogrenme surecinde huzurlu bir sekilde nefes alip verecegiz. her seye '' vatan satiliyor a dostlar '' kurulugunda yaklasan genc tuncay ozkan'lar, kabak tadi vermeye basladi bir yerde. bozuk plak misali, '' vatan satiliyor, vatan satiliyor, vatan satiliyor, vatan satiliyor.. '' tamam anladik lan, vatan satiliyor. neyi provake etmeye calisiyorsun ?

  edit:akp'li degilim. ( n'oldu, zoruna mi gitti genc tuncay ozkan ? )
  4 -12 ... traktor
 6. 6.
  çok kötü bir durumdur. sanki işbirlikçi gibi hissedersin kendini. başıma geldi ordan biliyorum. gelecek sefere pusulanın mühür basılacak kısmına açık açık yorumlarımı yazacağım. nasılsa okumayacaklar ama bi nevi masturbasyon hesabı ben içimi boşaltıp rahatlamış olacağım. (bkz: bir musibet bin nasihatten iyidir)
  ... vurursa gol olur
 7. 7.
  oy verdiği partinin vatanı sattığını bildiği halde ses çıkarmamak kadar vahim olmayan eylem.
  ... rakimalboga
 8. 8.
  o partiye oy vermeyenlerin kına yakacağı korkunç durumdur. vatanın satılması değil satılmasına kına yakanların durumu korkunçtur.
  1 -2 ... moostaphius
 9. 9.
  "hani benim yüzdem?" şeklinde parti basmaya kadar gidebilecek bir öğreniştir.
  -1 ... hebeley episode ii
 10. 10.
  bahse konu ülke türkiyeyse hiç problem değildir. bu kesim satıştan paylarına parsa düşecekse eyvallah diyebilecek zihniyete sahiptir zira.
  1 ... damat hobbit pasa