22 temmuz seçimlerinde seçilebilecek iki alternatiften tatil olanının seçilmesi.
vatandaş olarak sorumluluğunu bilmeyen insanların yaptığı eylem. *
bir sonraki seçime kadar herhangi bir siyasi eleştiri yapması kelliğine ve fodulluğuna işaretdir.
yapanın ülke yönetimine laf etmemesi gereken eylemdir...

sen oy kullanma, ondan sonra yok tayyip kötü, yok baykal kaka, yok bahçeli faşist bıdı bıdı bıdı...

oy kullanmayan insanın bu ülkede siyaseten konuşmaya hakkı yoktur benim nazarımda... gitsin futbol konuşsun, badminton konuşsun, tenis konuşsun...
oy kullanamayacak kişinin yapacağı eylemdir. eğer oy kullanabiliyorsa da bunu yapıyorsa terbiyesizdir, cibiliyetsizdir, esefle kınıyorumdur.
nüfus bilgilerimi kaydettirmeyi unuttuğum ve bunun sonucunda seçmen kağıdı * alamadığım için yapacağım eylem.
dolaylı yoldan akp ye oy vermek demektir.
"bana ne ülkeden ben kendime bakarım" diyen insanın davranış biçimi.
gecerli mazeretler disinda yapilan bir eylemse fasoluktur.

-la faso nedir ki?
-bele busht gibin ipna gibin bisi.
GELMEMESi GEREKEN BiRiNiN BiR ADIM DAHA YAKLAŞTIĞININ GÖSTERGESiDiR.
imkan olsa tereddüt etmeksizin yapılacak eylem. birbirinin aynı adamlardan birini seçmenin demokrasi olduğunu söylemesin kimse bana! benim gözümde zerre farkı yok hiçbir liderin. memleketimde adam gibi bağımsız aday da yok! e ne anladım ben bu işten... büyük ihtimalle seçim pusulasının üzerine 'ulusözlükte kızlar teklif ediyormuş' yazarım. ya da öyle birşey. bunları yazdığım için ayıplamayın beni dostlar, isim verin bana, alternatif sunun.
eylemi gerçekleştiren seçimlerden sonra sızlanmayı hak etmez; ekonomi şöyle, tayyip böyle, baykal böyle diye..
yapilmasi yanlis olan eylemdir.

pusuladaki tum partilere damga basarak "hepinize basarim ulen!" mesaji verilmelidir, ekstradan "akilli olun!" notu da zarfa konabilir. *