bugün

bir köşesinde bakır kazanlı soba bulunan banyomuzda ne de güzel yıkanırdık oturarak.
1959 ve öncesi olmamama rağmen hala vazgeçemediğim banyo şeklidir. *
1989 a kadar annemin beni yıkama yöntemidir... sonra duşlar fiskiyeler bağlandı evimize yalan oldu kafadan maşrapayla su dökmek... özlenesi yıllardır...
çömelerek yıkanmak. moderniteden uzat yaşamların eğlencesi.
eğlenceli ve rahat yıkanma biçimi. oturduğun tabureyi de ısıtınca sıcak suyla götün medeniyeti asıl o zaman görüyor. bazen diyorum leğene mi otursam diye ne tatlıydı be. bebem olursa illa leğende yıkıcam yani öyle bir fotoğrafı olsun onun da.
elitist arkadaşların beğenmediği yıkanma şekli. eğer duş alırsak moderniteyi yakalayabilirmişiz.
üşengeçliğin tavan yapması.
küçükken yaptığım eylem.küçük tahta tabureye otururduk tasla yıkanırdık.
küçükken tahta tabureye otururduk götümüze kıymık batardı sonra annem onları cıkarırdı vay beee.
gayet normal yıkanma şeklidir. öyle 5000-6000 liralık jakuzilere gerek yok. pazardan 3 liraya oturak aldım oturuyorum tas tas dökünerek yıkanıyorum. sadece sabahları ayakta duş alırım. herkeste zaten bir jakuzi var, herkes öğle yemeğine italya'ya gidiyor zaten. bu kadar elit olma çabası niye? yok milattan önce bilmem kaçtan yıkanma şekliymiş de falan da filan da.
üşüten olay.

sıcak suyun altına geçip bıcı bıcı yapmak gibisi yok.
ben yapamıyorum, oturunca aman oturmaya mı geldik diyorum ve oynamaya başlıyorum. banyo küçük olunca sıkıntı çıkıyor.