bugün

Genelde otobüs yolculuklarında hep gündüz vakitleri seyahat ettiğim için bir türlü gerçekleştiremediğim aktivitedir.
aşti'deyim otobüs yokmuş falancaya kadar bekleyeceksin dediler. baktım saat epey geç olmuş hadi şimdi otele para vermeyeyim dedim. aştide bekledim meğerse orası gariban yuvasıymış. evsizler mi kalır, garipler mi kalır bilemem. normalde yolcuların oturup beklemesi için ayrılan koltuklara doluşmuşlar. yatan uyuyan mı ararsın oturup bekleyen mi? o kadar pis bir koku var ki. nefes kokusu mu desem, ayak/çorap/ayakkabı kokusu mu desem. inanın midem bulanmış kendimi oradan zor atmıştım. aman ha siz siz olun pek kalkışmayın böyle şeylere.
aşti de bir kaç kere yaptım. giden yolcu katında, merdivenle çıkılan bekleme yerleri uyuma için idealdir. zaten yaklaşık üç yüz kadar evsiz barınır burada.
mecbur değilseniz yapmayın, o ayrı.
esenler de zordur. aşti esenlere nazaran daha kolaydır.
Esenler otogarında zamanın birinde yaptığım aktivite...

evden kaçmıştım ve en 'güvenli' yer olarak Esenler otogarını gördüğüm için orda sabahlamıştım...

cidden güvenliydi ama o zamanlar...
huzur verici ve ilginç bir aktivite olurdu açıkçası, hayatının neresinde tekrar yaşayacaksın ki?
Aşti'de 2 kez sabahladım. Sırf meraktan. Otobüs falan da beklemiyordum. Sadece oradaki evsiz barksız insanların neler yaşadığını anlamak için yaptım.

Allah yardımcıları olsun.
asti'de, antalya otogarında ve bursa'da bir kac kere sabahladıgım olmustur. en tehlikelisi asti'de gecirdigim zamanlardı. antalya ve bursa otogarları daha guvenli.
esenler otogarının alt katlarında denenmesi gereken sabahlama şeklidir. şöyle düşünün ışid yönetim binasına allah yok din yalan diye bağırarak girmek gibi mesela.
esenler otogarında gerçekleştirilemeyecek olan eylemdir. gece tek parça halinde uyursun belki ama sabahına bayağı bir hafiflemiş kalkarsın banktan.
Ne hikmetse son 1 ay içinde dört kez tekrarladığım hadise. Gahpe kader beni buna hazırlıyor galiba.
Ahh aşti ahh dediğim durum.

Az mı üşüttün sabah ayazında...
Herkesin bazen yaşadığı şeydir.
aşti de yaptığım eylemdir yaşadığım sorun bel ağrısı ve sabaha doğru bir anda garip makinalar ile hücum edercesine temizlik yapılmasıydı*
Balikesir otogarda konforlu olmadığını test ederken entari girdiğim aksiyon. Yolcular uyumasin diye ekstra rahatsız edici aparatlar konulmuş adeta. Hemen disardaki otobüs durağı tavsiye edilir bunun yerine.
kıçın donmasına sebebiyet verir.
son otobüsün kaçırıldığı andan itibaren yapılacak olan davranıştır. zordur. allah yaşayanlara kolaylık versindir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar