gurur meselesidir.eğer bu durumu izleyen bayanlar varsa cama baskı yapan erkek 10 ayı gucune ulasır.
(bkz: soğan erkeği)
kimse açamadığı için rezil olmayan erkektir.
Rencide olmasın diye "kilitli o cam açılmaz" dediğim erkektir.
bütün gözlerin üzerinde olduğu erkektir. bir rica ile gelen bu eylem utançla sonlanabilir. nitekim gayet sert olan camı açmaya çalışmaktaki oynayan göt-baş, bir yandan stresin verdiği yüz kızarıklığı, hafif ısınan vücut, kalp atışlarının hızlanması gibi biyolojik olayların hepsini birden yaşayan erkek sonunda başarısız olur ve muavin gelir bir hareketle o pencereyi açar. rica edilen erkeke rica eden kişi allah senin belanı versin orospu çocuğu bir açamadın şu pencereyi güçsüz pezevenk gibi bir bakış da atarsa o kişi bir daha otobüse binmemelidir.
Bir kere başıma gelmiştir bu durum.
Otobüslerin camları itilerek açılıyordu, benim bildiğim.
Ben de haliyle ittim ama olmadı.
Oldukça uğraştım.
Sonra yanımdaki kız Camdaki zımbırtılarla oynayınca açılmıştı.
Bu en fena versiyonlarından biridir.
Daha fenası için
(bkz: Erkeğin açamadığı otobüs camını kız arkadaşının açması)
bir keresinde az daha bu erkeğin durumuna düşüyordum. ayaktayız önümde iki kız. birisi bunaldığını hissettirecek hareketlerde bulundu. * ardından bir cama bir de bana baktı ki tabi ben hemen anladım yani. * sonra nazik davranayım cama dedim hafifçe asılır gibi yaptım baktım gelmiyor. tabi elimi çekme işlevi gören plastikten çekmeden tekrardan hunharca ve tüm vücut kaslarımı çalıştıraraktan bir asıldım ki camı. bunalan kızın bana dönüp "teşekkürler." demesiyle cool bir bakış da atmamış değilim yani. *
koltuk altının kokuyor olması, camı açamamasından daha büyük bir sorun olabilir.
barmenin şipariş alması için dikkatini çekemeyen erkeğe göre bir level yukarıda olandır.
gözü kesmiyorsa elini hiç uzatmaması gerekir.
bir sonraki durakta muhtemelen inecektir.
- sinem cam açılmıyooo.
* çekil, bi de ben deniyim.
* off açılsana gerizekalıı !
- kereeem şu camı açar mısın?
+ ne demek, bana bırakın.
- kerem de açamadı yaa..
+ cam bozuk.

bu gibi durumun yaşanmaması için camın açıldığı kilit kısmından uzak durun.
hafif pembemsileşen yanaklarını gererek, hafif salak bir gülümsemeyle etrafa ince bir bakış atıp kendi kendine hafif mırıldanan erkektir, sebepsiz. utanır sanki başarısızlıkla, altı üstü bir otobüs camıdır halbuki.
kendisinden sonra beceriksiz cık cık cık nidalarıyla gelecek olan tuğbalar fatmalar tek hamlede sıkışmış camı şans eseri açacaktır. erkek'se istifini bozmadan ben yordum sen açtın diyecektir. yıllardır süregelen döngü bu şekildedir. bozmayınız.
Yerin dibine batmış , rezil olmuş erkektir. Oysa ki camı açabilseydi, neler değişirdi neler...
(bkz: Ayvayı Yemek)
Otobüste güzel bir kız var ise, hele de cam açma isteği bu kız tarafından gelmişse utancından yerin dibine geçmiş olan erkektir.
camın huyuna gitmemiştir gitse açılırdı zati.
karizmayı çok pis çizdirmiştir.
otobüs camını açamamayı çok da dert etmemesi gerekir zira askere gidince unutacaktır. askerliğini yaptığı halde o camı açamadıysa yapacak bir şey yok, ömür boyu ezikliğini yaşamaya mahkumdur.
mahvolmuş erkektir. otobüsten inene kadar ecel terleri döker. ben o yüzden biri açar mısın demedikçe hiç zorlamıyorum anam.
+çekil kenara kereta ben açarım. (dınk açılır)
-ben zorlamasam nah açardın.

eylemidir.
zor açılan camı açıp şoförün 'gardeşim glima çalışıyor gapasana şo camı' azarını yiyen erkekten daha az rezildir.
ölsündür. bitsindir. etraftaki genç ve yaşlı kişilerin alaycı kahkahalarını ömür boyu bir iz olarak taşıyacaktır.
En iyisi hiç kalkışmamaktır. Erkekliğe bok sürdürmeye gerek yok.
riskli davranan erkektir. otobüsün en karizmatik erkeği ile en yerle bir erkeği arasındaki o ince ipte bir sağa bir sola gidip gelmektedir. camı her zorlayış onu karizma tarafına düşürecekken camın her direnci onu yerle bir etmeye bir adım daha yaklaştırır. siktir edin başkası açsın. otobüste camı açtı diye karı kaldıran bir insan evladı henüz olmadı önümüzdeki 100 senede olmayacak gibi siktir edin.
yaklaşık 6 ay falan önce bilenler bilir adanada meşhur balcalı dolmuşundaydım *. moralim de biraz bozuk en arkada oturuyorum yanımda 3 kişilik genç erkek grubu var böyle yüksek sesle muhabbet falan ediyorlar ama bunlardan 2 si oturuyor 3. ayakta. birisi tavandaki havalandırmayı açabilirmisiniz diye rica etti neyse bu ayaktaki 3. eleman zorladı zorladı ama açamadı "sıkışmış heralde" ya dedi bıraktı, tekrar muhabbete döndüler aradan bi 5 dakika falan geçti böyle çelimsiz, boyu tavana anca yetişen bi kız geldi tek seferde açtı havalandırmayı. yanımda oturan elemanlar gülmekten yerler yattılar tabi ben bile o moral bozukluğuna rağmen kahkaha atmıştım.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)