bugün

günün özetini tüm 60 kişiye anlatan ergen kızlarımız.

- yaa berk'le beraber istinyeparktaydık bugün kızıımm yaaa

saç baş yolasım var o derece.
suratlarına bir tane çarpılması gereken kızlardır.
dikkat çekmeye çalışırlar. egolarını tatmin etmeye çalışıyor yavrucağızlar.
otobüste yüksek sesle konuşan diğer insanlar kadar rahatsızlık veren ergen kızlardır.
- sonra, nasıl evet dersiniz türksen türk gibi giyin türk gibi davran, yoksa hade ortadoğuya diye cırlamış annem. tabi kadın şok!
- ay ne diyosunnnnn! iyi yapmış yanee...
- valla kızıaam. annem chp kadın kolları başkanı biliysaannn!
- ay o değil de annene sorsana cidden çarşafla mı okula gidicez yaaahh?
- ya yok be izmire kadar gelemezmiş düşmanlar annem dedi.
- ayyyy süper!!!

(bkz: gerizekalı)
(bkz: yüksek sesle konuşan 30 yaş üstü kız grubu)
bunlardan bi tanesiyle muhatap olmak zorunda kaldım. kısa bir andı. ama derinden bi andı bana soracak olursan.

otobüs caddenin üzerinde ilerlerken hep kırmızı ışıklara denk geldi bir süre efendim. bir de baya bi dur-kalk dur-kalk yapmak zorunda kaldık. yan tarafımızda da bu sözü geçen ergen kızlardan mürekkep bir grup. her kırmızı ışıkta "ay inanmıyorum ya inamıyorum yine kırmızııı" diye bağırıyorlar. sanki yolda gitmiyoruz da "var mısın yok musun" yarışmasında kutu açıyoruz anasını satiim.

neyse en sonunda otobüs birden durdu. motoru bozulmuş mu nolmuş.. körük kısmının ordan da duman çıkmaya başladı. kızlardan biri ben ve yanımdaki elemanı gösterdi, bağırarak hitap etti:

+ ayyyy siz de cenabet falan mısınız güzelim ya bu ne uğursuzluk? (kahkahalar kahkahalar)
bifincancay: efendim güzelim anlamadım?
+ cenabet misiniz diyorum... ay anlamıyo.. (kahkahalar kahkahalar)
benim arkadaş: ben cenabet değilim ama bi süre cenabet kalmaya da prensip olarak karşı değilim. deneyelim istersen.
+ huuuuuuuu (motoru su kaynatmış bunların. valla bak.. otobüs motobüs hikaye yani)
bfc: murat ne diyosun.. ayıp.
ba: ne ayıbı bifincancay mallara bakar mısın ya? cenabet miymişim!
bfc: abi tamam hadi.. kalk kalk..
+ ahahahaha... ay otursaydınız ne güzel cenabet cenabet...
ba: kızım senin ağzını var ya!
bfc: abi in. akşam akşam.. hadi.

hasılı seslerinin desibeli değil de.. o sesle nelerden bahsettikleri de önemli olan şirin mi şirin kızlardır. zannedersem cenabet de değillerdir. ne mutlu.
kendini o yaşta bir şey oldum sanan zavallı kızlardır.
yüzünden sivilcesi,ayağından conversesi,kış ise ugg'ı,dirseğinde çantası eksik olmayan kızlardır.bir an önce ergenliği atlatmaları dileğiyle.
otobüs değil de, servistekini aktarıyorum. (evet liseliyim ergenim hazırlıklı olun)

en arkanın bir önündeki standart yerime oturdum her zamanki gibi. servis kalkmak bilmedi, bir çocuğun bizim servise gelip gelmemesi için dışarda tartışıyorlar. arkadaki kızlardan sesler şöyle;

-eyüp nerde yaaaaa
+bize çantasını attı gitti yaaaa
-evine bırakıcaz yaaaa"***
+sen günde kaç soru çözüyosuuun?
-150 * seeen?
+oha kızım bi de össye hazırlancaksııın yuuuuh
-ne beee **
+yaaa halilgül ün ayakkabılarını gördün mü
-eveeeeeeeet çok güzelll laaaaan
+*** süper yaa ben de istiyoreeem
-alalım mı hafta sonuuu
+kızım paramız yetmeez
-ooofff ok abi yaa

sonrasını dinlemeye tahammül edemedim. mp3 ümü taktım ve sinirimi pink floyd dinleyerek yatıştırmaya çalıştım.