bugün

tek kişilik koltuk seçimine özen gösterme sebebidir. şöyle de tezahür etmiştir.

okuldan inmek için binilen otobüste kartımı bastıktan sonra yer seçmek için başımı kaldırdım ve sıcağın da etkisiyle cam kenarı havadar bir yer seçtim. otobüs doldukça doldu ve sonunda benim yanıma da 25 yaşlarında birisi oturdu. ben taktım kulaklığı hemen müzik dinliyorum tabi. yanımdaki adama şöyle bir göz attım ve yüzündeki ifadeden acı çektiği, büyük bir sıkıntı yaşadığı belliydi. ben tam yolu seyre dalmış ve müziğin ritmine ruhumu bırakmışken yanıma bakmamla şok olmam bir oldu. adamın ağzına hastahanede takılan maskelerden takmıştı. çok korktum. irkildim. ve bir daha asla iki kişilik koltuğa oturmamaya çalışma kararı aldım.

not: o adama da çok geçmiş olsun. kimse onun durumunda olmak istemez elbet.
otobüste seyahat ederken, yanınızda oturan kişinin birden kar maskesi takmasıyla z.çmanıza vesile olacak olaydır. Akabinde silahı ele alır; "bu bir terör eylemidir" der ve kalakalınır.
Derin bir sessizlik..
bankada sıra beklerken yanındaki adamın aniden maske takmasından daha kötü olmayan durumdur.
Eğer maske v maskesi ise gerçekten topuklar götle bir kaçmak gereken mevzudur.
maske takıyorsa değil takmıyorsa problemdir. o maskenin de bir yapılış amacı var, okulda öğretmediler heralde.
Osuruk kokusu almıştır.*
kimyasal bir saldırı olabilir dikkatli olmak gerekir.
eğer söz konusu kar maskesi ise anında olaya müdahale ederek üstüne çullanmak ve etkisiz hale getirmek gerekir. böylece otobüsün kahramanı pozisyonuna geçebilirsiniz. evet, ne oldu bizim türk erkeklerine ne bu tırsıntı... hadi aslanlar osmanlının torunuyuz la biz... (bkz: yine de şahlanıyor efem) hop hop hopp!!
Kişinin 'O kadar mı kötü kokuyorum abi ya' diye haykırmasını hazırlayan eylem .