bugün

genelde ' bigün yine böyle gidiyoruz ' kalıbıyla başlar ve dinleyenlerin ' banane lan ' demeyi canı gönülden istediği hikayelerdir.
* * * *
asla istihbarat görevlisi olamaz.
dinlemediğini belli etmek için otobüs camıyla seviştiren insan.
hayatlarını birisi ile göz teması yakalayıp, kafa sikmek üzerine kurgulayan insanlardır. tehlike anında gözlerinizi kaçırınız.
bu dingil aynı zamanda servis filosu kurmuş sıfırdan,babasıyla kavga etmiş, abisine kızmış sonrada hanımı da katmış önüne düşmüş istanbul yollarına falan. iyi de bana ne be hemşo!
günlük hayatlarında başa çıkamadıkları yaşam zorlukları karşısında yaşadıkları stresten biraz olsun kurtulmak için, karşılaştığı kişilerle tüm hayatını paylaşmayı çözüm olarak gören kişilerdir. sadece otobüste de değil, parkta, bahçede kendinle başbaşa kalmayı isterken gelip yanına oturuverirler. aslında bu kişileri suçlamamak gerekir çünkü yaptıklarını çok da farkında olarak yapmamaktadırlar, 'aman ben şu yakışıklıya ya da şişkoya bugün bunları yaşadım bir anlatayım.' diye kafalarında kurgulamazlar, o durum gayet spontan gelişir. ama karşısındaki insanı yorduklarının da farkına varamazlar ki işin en vahim kısmı da orasıdır. diğer kişi için eziyet olur bir yerde. * sonuç olarak pek de fazla yapacak bir şey yoktur, 'banane amca,teyze,arkadaş' deyip g.t etme ihtimali dışında...
+ nerede ineceksin?
- 3 durak sonra.
+ nerelisin sen delikanlı?
- ???? neden sordun abi?
+ hiç. öyle merak ettim.
- buralıyım ben.
+ bizde göçmeniz. zamanıda gelmişler buraya bizimkiler. geldiklerinde heryer tarlaymış bura da. çevirememişler arazi falan ama. bizim çocukta açık öğretimde okuyor. okuyor musun sen?
- bitti benim okul.
+ ne okulu bitirdin sen.
- mühendislik fakültesi.
+ vay .mına koyiyim.
- !!!
+ bizim çocukta açık öğretimden geçecekmiş.
- düğmeye basarmısınız?
+ otur delikanlı daha 2 durak var, otur
uzun yolculukta iyi gelir kitap okuyup göz yormana gerek yoktur..*
şehirlerarası otobüslerde genelde kulaklıkları çıkarıp cevap vermek zorunda kalmanız hedef alınan 'yavrum saat kaç?' sorusuyla başlayan ve ardından istemeye istemeye dinlemek zorunda bırakıldığınız hayat hikayesinin baş kahramanıdır kendisi.
genelde yaşlı biri olur ve biraz sıksa da kırmamak adına dinlenir.