bugün

gerçekten biraz garip bir başlık oldu. efendim insanın sosyal becerilerinin testidir resmen. durağınıza gelmişsinizdir, inmeniz gerekmektedir, diğer kapılara koşacak zaman da yoktur, ama inmeyi önünde beklediğiniz kapı açılmaz! işte o an, ya sesinizi kontrol edemeyecek, çatallı, cılız bir sesle otra kapıyı açar mısınız diye mıyıldayacaksınız, ya da erkek gibi kaptan orta kapı diye inleteceksiniz otobüsü! cılız sesi seçerseniz kaptan sizi duymayacak ve iplemeyecek, cengaverce kaptan orta kapı diye inletirseniz ortalığı millet öküz diyecek! şimdi kadınlar için daha kolay mesela, keza onlar seslerini kaptana yetiştiremeseler bile, yurdum erkeği korumacı tavrıyla "kaptan bayan inecekmiş orta kapıyı aç" diye yardımına koşar. erkek öyle mi ya? erkek ya cılız sesiyle pısırıklık yapacak, ya da ortamı bas bariton sesiyle inletirken, cinsiyetdaşlarının övgüsünü ama kadınların yergisini alacak. pis bir şey. Allah kimseyi bu durumla imtihan etmesin.
arka veya ön kapıya doğru koşmanıza yol açan hadisedir.
tüm kapılar açılmışken siz moron gibi kapıya bakarsınız.
açılmaz efendim!
özellikle uzun körüklü eski belediye otobüsü ise hiç açılmaz.
kendinizi esir alınmış gibi hissedersiniz.
bu durumda,
acilen yapılması gereken, eğer otobüsteki acil yardım çekici biri tarafından çalınmadıysa ve yerinde duruyorsa alınır ve camı kırmak sureti ile dışarı çıkılır.
özgürsünüz.
Boğaz temizlenir. Ihhıooovvv.

Yüksek ve kalınca bir sesle;
Kaptaaan! orta kapıyı açmadın ustam!

--spoiler--
özgüvensiz ve korkak bir şahsiyet olarak addedilmektense; Güçlü bir öküz olmayı tercih ederim.
--spoiler--
özellikle sabah saaatlerinde hiç istemediğim bi durum.zaten yeni kalkmışsın ayılmaya çalışıyorsun bi de bu durumla uğraşmak insanı yorar.
halkımız üzerinde hızla artan panik ortamı yaratan durumdur. öyle ki açılmayan her saniye kişiyi kaosa adım adım değil koşar adım yaklaştırır.
(bkz: orta kapı/#15218001)
kaptaan arka kapıyı açar mısın dersin de hala açmaz ya sövmekten başka çare kalmaz.
umut sarıkaya tipi mutsuzluktur efendim. hele bir de kaptana seslenirken, ses çatallaşırsa incelirse...gelsin ay yüzlüm müziği inceden...
bir örnek: http://www.youtube.com/watch?v=wPAfD-XVHgw