bugün

yakın mesafeyse pek sorun olmayan durum bence. zaten ilerdeki duraklarda kişinin oturma şansı olabiliyor. geçen hafta otobüsle değil de tramvayla zeytinburnu tramvaydan laleli'nin oraya kadar ayakta gittim. 11üs otobüsüyle de metro uzatılmadan önce sanırım 2 saat ayakta gitmiştim. allah'tan daha uzak bir yere gitmemiştim hatta gideceğim yerden geride inmiştim.
stratejik noktalara geçiyorum. koltuğun bol olduğu arka bölmelere. 8-10 tane kalkma opsiyonlu koltuk oluyor. illa ki biri kalkıyor. oturma yüzdemi arttırıyorum yani. ayakta yolculukları pek sevmem. yerde vermem genelde. çok nadir. eskiden veriyordum şimdi vermiyorum.
sıkıcı ve rahatsız eden bir durum.
istanbul'da yaşayanların kaçınılmaz kaderi
Sık karsılastıgım durumdr.
yaşlı, hamile yada engelli bir bireye yer verip, gururla kasıla kasıla gitmek ayrı bir güzel.
bir küfüründe içinde geçen söz öbeği.
çeşitli evreleri vardır bu durumun ve bu haller haline göre zamanına göre sevilebilir ve işkence olabilir...bütün günün yorgunlugunun üzerine bu hal gerçekleşirse mesela ki düşünmesi bile sinir bozucu o yol bitmez arkadaşım..bittiğindede o psikolojiden ve sinrden kurtulmak zaman alabilir...tabi bunun güzel bir bayanın önünde arkasında sagında solunda herhangi biyerinde ayakta durmakta olabilir gözgöze gelmek gülümsemek bu hali vaziyeti çekici yapar ve bu seferde yol bitmesin istenir...görecelilik kuramı vesayreler...
eğer otobüs doluysa normal bir davranıştır. adamların kucağına mı oturacaz mına koyim?
yok eğer otobüs boşsa bir önceki gün veya günlerde anal seks yapmışız demektir.
en acı verici kısmı şöförün fren koyduğu andır. otobüste ayakta giden insanlara nispet yaparcasına frene o kadar sert basılmıştır ki arkadan öne doğru insanlarda yığılma yaşanmıştır. tabii ki şöförün umrunda bile değilsinizdir.
akabinde insanı fordculuk denilen kavramın detaylarını öğrenmeye sevk eden durum.*
özellikle istanbul'da her gün yaşanması muhtemel olan durumdur. ilk duraktan binen kişiler ve gideceği yer pek kalabalık bir yer olmayan otobüse binen kişiler için pek de bir problem teşkil etmez. genelde 500t otobüsünde abartılı bir şekilde karşılaşırız bu durumla. eğer otobüste ayakta giderken herkes birbiriyle akraba olmuyorsa pek de koymaz insana. geçer bir köşeye yaslanırsınız fakat yaslanabileceğiniz tek şeyin penis olduğu durumlar çok fenadır. hele bir de yorucu bir gün geçirdiyseniz vay sizin halinize.
her otobüs kabul edilebilir ama metrobüste ayakta gitmek kabul edilemez.

(bkz: balık istifi)
(bkz: salamura)
(bkz: cama yapışmış kurbağa)