bugün

otobüslerde havalı süspansiyonun devreye girmesi olayıdır.
güvende olduğunuzu belli eden tıslamadır. ayrıca bana çok sempatik gelmektedir.
seks otobüsüdür o. yılanlık peşindedir. tıss tıss.

(bkz: sex on the bus)
insana değişik bir huzur verir. fakat şimdiki otobüsler eskisi gibi tıslamıyor. nerde o eski otobüsler?
(bkz: cobra vs otobüs)
uyku için ninni gibidir. *
o tıss sesiyle uyuyup beşiktaş ta inmen gerekirken ümraniye otobüs garajında gözü açmak ayrı bi mutluluk tabi.
çok güzel mesaj sesi olacak olan ses diye düşündürendir.
erkek çocuklarının bayıldığı tıslamadır.

kendi aralarında oynadıkları oyunlarda sesin taklidini yaparak müthiş keyif alırlar.
halk otobüslerinde ise göstermelik tıslamadır. sanki son modelmişçesine, sanki koltukları uçak koltuğu gibiymişçesine tıslar. o tıs sadece şoförün işine yarar. yaylana yaylana giden bir tek o vardır koca otobüste.

uzun yol otobüslerine söyleyecek bir şeyim yok. haklı tıslamadır onlardaki.
o sesin kaynağına ventil adı verilir.

virajlarda otobüsün Aerodinamik yapısını koruması ve savurmaması için uygulanan bir sistemdir.

ekstra olarak o ses, ritmik bir düzen içerisinde ayarlanabilir, uzun yolculukların ahengi, yolcuların gözlerinin ağırlaşıp rüyalar alemine dalmasına vesiledir..
dünyadaki en iğrenç sestir. ve çoğu kişi bu sesten korkar. debriyaja fazla basıldığında olur. ve çoğu otobüscü otobüsü söndürür. bu yüzdendir. halk ise otobüsün gitmeye hazırlandığını zanneder. yurdum insanı işte. uzun yolculukta ise yolcular bu sesten uyuyamaz. bu yüzdendir ki artık uçaklar tercih ediyor. mantıklı düşünürsek doğru bir seçim. hem daha kısa sürede ulaşıyoruz. hem de ses yok gürültü yok. yolda rehin alınma korkusuda yok. bu yüzden uçakları tercih edelim.
hava körüklerinin otobüsün ağırlığını ve dengesini süspanse etmek amacı ile fazla havayı tahliye ettiği anda ventillerden çıkış yapan havanın çıkardığı sestir.
ventilden çıkan sesdir.
Otobüs osurmasıdır.
Yemeği fazla kaçıran otobüslerden çıkan ses. Dikkatli dinlerseniz Tıslamadan sonra "yarabbi şükür" lafını duyabilirsiniz.
Otobüslerin aslında yılan olduğunun göstergesidir.
Güldüren olaydır.
Koca otobüs bir anda fısss diye ses çıkartıyor ahahahahahaha.
Çok komik lan tutamıyorum kendimi ahaha.
Yılan soyundan geldikleri içindir.