-kantinde durmadan size bir şeyler ısmarlatan,
-sigaranıza abanan,
-arabanızla okula gidip gelen,
-otobüste kendisi içinde akbil bastırtan,bilet verdirten,
-makyaj eşyalarınızı kullanan,
-sınav kağıdınızdan gözünü ayırmayan,
-kıyafetlerinizi kullanan,şeklini bozan,yırtan,patlatan,
-telefonunuzu kullanan,kontürlerinizi bitiren,
-her zaman sizi ödemeliden arayan,
-evinizi otel gibi kullanan,
-cdlerinizi,kitaplarınızı alıp getirmeyen,
-parasını,yemeğini,arabasını,sigarasını her zaman kendine saklayan,
-binlerce kez "defol git" dediğiniz ama kanınızı emmeye devam eden arkadaşlardır.
parazit hayat süren insanlardır. "nüfus cüzdanını ver de üstüme alıyım" denilmelidir, hayır denilmemelidir, anında getirirler çünkü.
otlanana degıl otlatana bakılmalı bence.siz hangı gruba gırıyorsunuz?tabi abi ben hem otlanırım hem otlatırım dersenız onu bılemem
bunun bide yurtlarda ortak alışverişe yanaşmayan ama herkesin yiyeceğini hortumlayan modeli vardır ki aman deyim ben sağa
ikiye ayrılır
1. amacı sizi somurmek olan arkadaslık bahanesinin arkasına saklanan gereksiz olanlar
2. asıl amacı arkadaslık olan ama otlakcılık da yapan icinde bir kotuluk olmadıgı bilinenler

ilk gruba girenlerden kesinlikle kacılması gerekirken, ikinci gruba girenlerle arkadaslık edilebilir verilen sigaralar, ısmarlanan caylar helal edilebilir hatta bunlar hic düsünülmeden yapılan muhabbetin güzelligine kaptırılıp gidilebilir

edit : (#141112) beni yakaladılar siz kacın*
*
yazmanın yetmiyceği yaşamanın esas alınması gerektiği sinir bozucu durum
ileriki yılların cem uzan'ı olur bu otlakçı arkadaşlar.
(bkz: otlakçı)
özellikle final zamanlarında yapışık ikiziniz gibi gezmesine rağmen diğer zamanlarda zorla selam veren *, küçük bir parazit olduğunu bildiğiniz ancak kendisinin küçük dağların sahibi olmadığını yüzüne vurmadığınız arkadaşlardır. "önce ben!", "beni unuttunuz mu?", "bana yok mu?" gibi cümleleri bol bol kullanırlar.
parazit yaşayan bu arkadaş eşekten su gelinceye kadar dövülmelidir zannımca. hatta eşek sudan gelmemelidir. inanılmaz sinir bozar. sinirden çıldırtır insanı. yüzsüzdür. anlar anlamamış gibi yapar. suratında sürekli ben safım gülücüğüyle gezer. ulan bizimki de cüzdan be biz de öğrenciyiz. aldığı hiçbir şeyden koklatmaz, arada bir bir şey ikram ederse bilin ki ona da birisi almıştır, vermiştir. cüzdanını gören çıkmamıştır, gerçi cüzdanı olmayabilir ihtiyacı yoktur çünkü kullanmaya. foyası meydana çıktıkça yeni arkadaşlar bulur, bulmaktan ziyade kancayı takar diyelim biz, o yeni arkadaşlar kaşla gözle falan uyarılmalıdır.
şahsen ben içimden küfrediyorum küfrediyorum sinirim geçmiyor. pfff
nerede beleş oraya yerleş