bugün

(bkz: troll olduğunu inkar etmek)
trollere ot bok demek gibidir.
bu profesyonel ya da amatör olma koşulu nedir hakikaten merak ediyorum. ben bilmem kaçıncı nesilim diyen süper yazar mıdır, ya da yenilerin hepsi mi trolldür, benim pek aklıma yatkın olmayan laf.
son 5 dakikadır 3 ayrı yazardan okuduğum sözcüktür. beğenmediyse, hak vermediyse;
(bkz: troll)
bir saçmalıktan bir troll doğmaz.* kişinin diğer entrylerine bakılıp troll olup olmadığı konusunda yorum yapılabilir.
daha çok karşıt görüşlere, sevmediği görüşleri yazanlara yapılan yorum.
ama bazen hak edenlerde var ki o zaman gerçek layığını buluyor.
ezik davranışıdır.
sanal alemdeki "troll" terimi hakkında da bilgi kirliliği yaratmıştır, türkçe de kullanmayınca böyle oluyor işte. sözlükte ağır oranda akplilik ile ilişkilendirildiği için akp örneği üzerinden gidersek (kendine göre bilinçli olan, doğru-yanlış ayrımı yapabilen akplileri tenzih ederek):
- akp'yi saçma bir şekilde, kayıtsız şartsız savunanlar mı;
- aslında akpli olmayıp öyle davranan ve buna makul açıklama getirerek üstü kapalı alay edenler mi,
- bilerek aptal rolü oynamaya çalışanlar mı;
- yoksa bunlardan başka hepsine birden mi

troll denmektedir? iyice sarpasardı çünkü. farklı konularda da troll'lük olabiliyor tabii. bir troll otoritesi acilen açıklama yapsın, troll'lemeden.
verecek cevabı olmayan ve köşeye sıkışan andavalların kendini savunma biçimidir.
benim gibi troll ne demek bilmeyen cahil biri olarak karşısındakine cevap veremediğim durumlardur.
Aptalların yaptığı bir iştir. Her akp liye troll derler bunlar.