bugün

Osmanlı olarak Osman gazi soyundan gelenleri kasteden varsa, onlar için elden bir şey gelmez. Osmanlı kötü bir şey değil sakin olun. Kendini Osmanlı saymayan olabilir, Fatih sultan Mehmet bunu tahmin etmiş olacak istanbul'u aldıktan sonra kendine Roma'nın varisi ve imparatoru dedikten sonra itiraz eden olmamış. Osmanlıyı ecdad olarak beğenmeyenler Roma'yı deneyebilirler.
Osmanli romanin devamidir.
türk devletinden evrilmistir. Ama dini islamdir.
Türkler zamanla azinlik durumuna düsmüstür.
Ne zaman ki türklükten uzaklasmis yikim baslamistir.
Bak kardeşim ataların ister türk olsun, ister rum olsun, ister diğer milletlerden olsun, şu an türkiye vatandaşıysan, senin ecdadın osmanlı dır. Bazı sivri zekalılar hiç öyle osmanlı devleti ni sadece bir aileden ibaret göstermeye çalışmasınlar. Bir yabancıya Osmanlı devleti dendiği zaman kimse soyu sopu anlamaz. içinde yaşamış insanları ve devleti anlar. Ergen ufuklu tarih bilgilerinizle osmanlı hakkında fazla konuşmayın.
Bunu söylemek yanlış bir harekettir. Osmanlı'yı diriltmek isteyen yalakalarla karıştırdınız herhâlde.

Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Gazi, Orta Asya'dan Kavimler Göçü ile Anadolu'ya göç etmiş olan Kayı Boyu'na mensuptur. Fakat siz, Osmanlı Devleti'nin batmasına neden olan devşirmeler ile bu Türkleri karıştırmış olmalısınız.

Bu yorum gerçekten çok yanlış, tarih bilgisi olmayanların kendilerine göre bir şeyler uydurmasına ben göz yummam.
'sadece osmanlı ecdadımız değildir' diye değiştirilmesi lazım.
hun'da ecdadımız, göktürk'de ecdadımız, selçuklu'da ecdadımız, uygur'da ecdadımız.
yoksa osmanlı ecdadımızdır.
bunu asla tartışamayız.
Osmanlı'yı ecdadı olarak kabul etmeyenlere ecdadını sikeyim de cevap gelmezse inan.
inceyi görenler artıladı bile.
islamda ırkçılık yoktur. Türlü tebayı bünyesinde barındırıp potasında eritmiş osmanlı devletini öz be öz türkler kurmuştur. Fakat islamın bayraktarlığını yapmıştır. Cengizin yaptığı gibi memleketler feth edecem diye zulm edip yakıp yıkmamış, asıp kesmemiş, masum halkın kanını dökmemiş, demokrasi adı altında emperyal köle sömürü düzeni kurmamış,

600 küsur sene cihana adaletle hükmetmiş. Ne yaptı size osmanlı ? Piç mi bıraktı sizi ? Yoksa babası belli olmayan, rum ermeni yahudi ingiliz fransız dölü mü oldunuz da kalkmış laf söylüyorsunuz osmanlıya ?

Aslını inkar eden haramzadedir. Aslımız da neslimiz de belli. Türk oğlu türküz. Elhamdülillah müslümanız da. Allahdan başka kimseden de korkmayız.

Dinsiz köpeklerin de uluması vız gelir bize.
bu, bir zamanlar atatürk'ün osmanlı askeri olduğunu reddetmektir. aslında, reddettiğini sanmaktır.

tarihinizi reddedemezsiniz. bu, bizim tarihimiz.
Sözlükte herkesin atası ermeni olmadığı için genelleme yapılması doğru değildir.
osmanlı halkı ecdattır. hanedanı ecdat görenlere ise diyecek tek bir lafım var. asgari ücretle çalışan padişah torunu mu olur amk.
Sen inkar edebilirsin karşim,benim soyum Osmanlı soyudur bazıları gibi soysuz değil.
Benim ecdadım Altay la tanrı dağları arasından gelir 4000 yıllık geçmişi vardır tüm bu coğrafyada sayısız devlet kurmuş yıkılmıştır osmanlıda onlardan biridir, son halkası Türkiye cumhuriyetidir osmanlıyı kabul edin etmeyin sonsuza kadar kalacak tek hakikat türk olmaktır gerisi boş laf...
Bilimsel ve tarihsel mi puhahajaj. Lan denyo anlamını bilmediğin kelimeleri cümle içinde kullanma.
osmanli ecdadimiz degildir zira osmanli bir ailedir. o aileyle benim kan bagim olmadigi gibi turklere yapilan muameleyi goz onune alinca gonul bagimda olmamaktadir.

Edit yaptim: bunu eksileyen kardeslerimize sormak istiyorum:

1- Osmanli aile degil mi ? ben o aileye mensup biri degilim.

2- Osmanli yabanci kadinlarla evlilikler sonucu turklugunu yitirmis bir ailedir. yalan mi ? imparatorluk sinirleri icindeki turkler hep ezilmis ve asaglanmistir. yalan mi ?
Ulan ne salak adamlarsınız be.
beyinden bir haber olan boş kafatasına sahip insanımsı canlılar şimdi size soruyorum madem Osmanlı Devleti Türk devleti değil o zaman Oğuz Boylarından olan kayı boyu ne? ve ayrıca tahta hiçbir yabancı eşden olma Şehzade geçmemişdir. kaldıki Oğuzlar ve Oğuzların tüm boyları orta Asyalidir Türkün Türk olduğu yerlerden gelmişlerdir. Şayet dediginiz boş beleş iddia doğru olsaydı en basitinden Türk olmasaydık avrupada yazılan hiçbir eserde Türk ve müslüman kelimeleri aynı anlamda kullanilmazdi... basit bir örnek verdim o boş kafalarınıza eminim bu bile ağır gelecek ve bunlar ne alaka yazacaksiniz.
tabii ki değildir. osmanlı sadece bir ailenin adıdır ki bu ailenin farkı hükümranlık sahibi olması geçmişte. keza karamanoğulları ailesinin de hala yaşayan üyeleri mevcut.
hatta muhtemel ki genetik olarak biz yani halk osmanlı ailesinden daha türk! hiç biriniz osmanlı soyu değilsiniz, ecdadınız da değil, dedeniz de değil! sadece türk tarihin bir dönemin en gözde ailesi! o kadar!
birine, bir aileye kul olma, biat etme fantezinizi anlamayacağım hiçbir zaman!
sorgulanması gereken önerme. Osmanlı = ecdad peşin kabul ediyorsunuz. halbuki Osmanlı yönetiminde bir sürü milletten insan vardı, doğru mu, doğru. Osmanlı imparatorluğu vatandaşı herkes Osmanlı mıydı, Osmanlıydı. peki bu uluslar arasında ayrımcılık var mıydı? benim hep duyduğum türklerin hor görüldüğü, diğer milletlerin pamuklara sarıldığı yönündeydi. icraatte olan sadrazamların çoğunun devşirme olması da bu belirtilenlerin gerçek olabileceği konusunda şüphe yaratır.

zamanında saray varmış, sarayın dışı varmış. tabii işinize gelir sarayı sahiplenmek, ama Osmanlı ailesi ile kan bağınız yoksa en iyi ihtimalle ecdadınız sarayda hizmetteydi. Benim öyle bir bilgim yok, varsın sarayla ilgim de olmasın. Osmanlı devleti, bizim geçmişimizi oluşturan Hitit'inden Moğol'una bir sürü devletin en yakınıdır. ülkemiz Osmanlı bakiyesidir, Osmanlı'dan kalanlar üzerine kuruluyuzdur. budur. severiz, tarihimizdir falan. ama medeniyeti hakkında adam akıllı bilgi sahibi olmadan ve muhakeme yapmadan tuğraları araba camlarına, fesleri kafanıza eklerseniz olmaz. ayıptır, ülke kurucularına saygısızlıktır.
osmanlı şuan olsa kendini padişah gibi yaşayacak zannedenler biz osmanlı torunuyuz geyiği yapıyor. alooo oğlum osmanlı şuan olsa sen muhtemelen anadolu da tarla ekip hayvan yetiştirip askere bakacaktın vergi verecektin herhangi bir itirazda da kafanı keseceklerdi.
osmanlının ecdadı kim? türkiye cumhuriyeti ismiyle sıkıntısı olan arapsever maymunlar sike sürcek akıl yok sizde.
Bak avrupa bize hala daha kapı duvar ama naber..Aslını inkar etsen ne yazar ki ? Alnında müslüman türk yazıyor.
Rum tohumunun beyanıdır.
evet, üst soyumuzdur.

ecdad özüyle bana da çok doğulu kokuyordu kardaşlık, kullanmayalım bundan sonra.
"Osmanlı ecdadımızdır" denilen osmanlı'yı neredeyse herkes kraliyet ailesinden yola çıkarak söylüyor buna bakarsak yanlış bir düşüncedir (bkz: Hürrem Sultan). ama osmanlının anadoludaki halkını kast ediyorsak bu doğru bir düşüncedir.
osmanlı topraklarında yaşamak seni osmanlı yapmaz. ataların osmanlı soyundan biriyle çiftleştiyse bilemem. sen türksün ve osmanlı torunu değilsin ecdadın da osmanlı değil. ne götüm ayağı yapıyorsun. o zaman ingiltere de yaşayan herkez kraliyet ailesine mensup. bir siktirin gidin allahın leş kargaları.